Opublikowano

Warsztaty – „Eksperymentowanie z fizyki. Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców (KMO) jako sposób na rozwijanie wiedzy i kompetencji dzieci i młodzieży szkół podstawowych”  

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Centrum Nauki Kopernik  zapraszają nauczycieli szkół podstawowych oraz Opiekunów szkolnych KMO na bezpłatne warsztaty z zakresu nauczania przez eksperymentowanie.

Warsztaty „Eksperymentowanie z fizyki. Zajęcia Klubu Młodych Odkrywców (KMO) jako sposób na rozwijanie wiedzy i kompetencji dzieci i młodzieży szkół podstawowych ”  odbędą się  11 maja br. (godz. 9:00 – 13:30)

Podczas zajęć Uczestnicy poznają sposoby realizacji zajęć bazujących na eksperymentowaniu. Nauczą się jakie eksperymenty zastosować można podczas zajęć z dziećmi klas młodszych oraz młodzieżą by zwiększyć ich zainteresowanie przedmiotami ścisłymi np. fizyką.  Podczas szkolenia prowadzone  będą eksperymenty i doświadczenia, które można będzie później zaprezentować w pracy dydaktycznej.   

Przez różne zagadnienia z zakresu eksperymentowania z fizyki poprowadzi uczestników Krzysztof Rosiak – fizyk, nauczyciel, organizator i wykonawca wielu pokazów, doświadczeń i eksperymentów z fizyki  dla dzieci i młodzieży w szkołach Wielkopolski.

Adresaci szkolenia: nauczyciele szkół podstawowych

Miejsce warsztatów: CWRKDIZ w Kaliszu, ul. Nowy Świat 13

Forma: Warsztaty stacjonarne

Link do zapisów na szkolenie:  LINK DO ZAPISÓW

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają zaświadczenia potwierdzające  uczestnictwo w warsztatach. Zaświadczenia zostaną przesłane mailem na adres podany podczas rejestracji.

Pytania dotyczące warsztatu prosimy kierować do Jolanty Molendy,  tel.: 515 938 912;
e-mail: j.molenda@cwrkdiz.kalisz.pl.

Serdecznie zapraszamy!