Opublikowano

Zapraszamy na webinarium: EKSPERCI KMO DLA WIELKOPOLSKI

Zapraszamy opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Eksperci KMO. Webinarium organizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie kierowane jest do osób prowadzących Kluby Młodego Odkrywcy, jak i wszystkich osób zainteresowanych przygotowaniem inspirujących zajęć.

Spotkanie online: „Misja opiekuna Klubu Młodego Odkrywcy:  jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z Klubowiczami?” odbędzie się we wtorek 19 października 2021 r. w godz. 17:00 – 18:30.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia.

Jak prowadzić zajęcia w ramach Klubów Młodych Odkrywców? Jak zachęcać uczniów do eksperymentowania? Trudne zagadnienia – jak je wyjaśniać? Sposoby wspierania działalności poznawczej i myślenia teoretycznego uczniów. Jak zbudować pomost pomiędzy teorią a praktyką, pomiędzy poznaniem, a rozumieniem? Czy działania KMO i praca metodą  STEAM  może być pomocna w lepszym przygotowaniu  uczniów do egzaminów zewnętrznych?

Postaramy się także podpowiedzieć jak i gdzie aplikować,  by pozyskać środki na dodatkowe działania prowadzone przez fundacje i stowarzyszenia działające przy szkołach.

Doktor Emilia Grzęda przedstawi temat: Misja opiekuna KMO: jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z klubowiczami. Emilia Grzęda jest doktorem nauk medycznych, neurobiologiem, nauczycielem akademickim, od ponad 10 lat prowadzi z sukcesami KMO Experience w szkole podstawowej. KMO Experience  był wielokrotnie laureatem konkursów, takich jak: Mistrzowie KMO 2016, Badacze KMO 2018, Nauka dla Ciebie 2020 organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz instytucje krajowe i zagraniczne.

Małgorzata Mikołajczyk, specjalista ds. współpracy i promocji CWRKDiZ w Kaliszu, przedstawi sposoby pozyskiwania finansowania na działalność fundacji i stowarzyszeń działających przy szkołach i przedszkolach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Rejestracja

  1. Dołącz przez stronę internetową: https://cwrkdizkalisz1.clickmeeting.com/misja-opiekuna-kmo-jak-realizowac-pomysly-i-inspiracje-podczas-spotkan-z-klubowiczami-
  2. Dołącz przez aplikację mobilną ClickMeeting: ID wydarzenia: 238-294-418
  • Link do webinarium zostanie wysłany na adres e-mail podany po rejestracji.
  • Uczestnicy spotkania otrzymają zaświadczenia w formie elektronicznej.
  • Udział w webinarium jest bezpłatny.
PROGRAM WEBINARIUM
Godzina Prelegent
17:00PrzywitanieMagdalena Sekura-Nowicka Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu
17:00Słowo wstępuZuzanna Michalska – Koordynatorka Programu Klubu Młodych Odkrywców Centrum Nauki Kopernik
17:05 Misja opiekuna KMO: jak realizować pomysły i inspiracje podczas spotkań z klubowiczami.dr Emilia Grzęda – Opiekun KMO 
18:00Źródła pozyskiwania środków finansowych na działalność fundacji i stowarzyszeń działających przy szkołach i przedszkolach.Małgorzata Mikołajczyk, Specjalista ds. współpracy i promocji CWRKDiZ w Kaliszu
18:25Podsumowanie i zakończenie spotkaniaJolanta Molenda – Koordynator KMO ze strony CWRKDiZ w Kaliszu