Opublikowano

PODSUMOWANIE NOCY ZAWODOWCÓW 2021 edycja 4.0 „hybrydowo-zawodowo”

1 października w piątek w godz. 17.00 – 20.00 w Szkolnej Hali Sportowej OLIMPIA w Kaliszu  przy ul. Rzemieślniczej 6, odbył się 4. Finał Nocy Zawodowców, który w tym roku przebiegał pod hasłem „hybrydowo-zawodowo”. W ramach wydarzenia organizator – Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, przygotował wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży o charakterze promującym kształcenie zawodowe.

Jedną z aktywności był udział uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i ostrzeszowskiego oraz miasta Kalisza w hybrydowej grze miejskiej pn. „Zawodowy Express”. Tegoroczna Gra odbyła się w etapach pomiędzy 24 a 29 września. Drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek musiały odwiedzić zakłady rzemieślnicze i wykonać specjalnie dla nich przygotowane zadania, uczestniczyły w zdalnych warsztatach z doradztwa zawodowego oraz wzięły udział w quizie zawodoznawczym z tematyki „ginących zawodów”. Przez cały ten czas zespoły zbierały punkty do generalnej klasyfikacji.

W Grze „Zawodowy Express” wzięło udział 36 Drużyn 5-cio osobowych, w sumie 180 osób. Podczas finału Nocy Zawodowców 2021 ogłoszone zostały wyniki końcowe Gry „Zawodowy Express” i wręczone nagrody oraz upominki wszystkim Drużynom.

Końcowa klasyfikacja Gry „Zawodowy Express” —->>> https://tiny.pl/9r5g8

Podczas tegorocznego finału Nocy Zawodowców na uczestników wydarzenia czekała niespodzianka, którą był koncert kaliskich artystów hip-hopowych, w tym zwycięzcy 15. Multi Art. Festivalu w Kaliszu: HADOEMa, a także artystów: MIŚKA i ACZE, przy wsparciu DJ Jury.

Artyści wykonali między innymi wspólny utwór, który bezpośrednio wiąże się z tematyką całego wydarzenia pt. „Ma być dobre” (https://www.youtube.com/watch?v=FMRPE6dwZko&list=RDFMRPE6dwZko&start_radio=1). Premiera wideoklipu odbyła się w piątek, tuż przed rozpoczęciem finału wydarzenia i szybko zyskała popularność. Utwór ma już ponad 2200 wyświetleń na kanale Youtube.

Piątkowy wieczór uświetniły również pokazy zawodowców na specjalnie przygotowanych przez nich stoiskach. Ponadto uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w dodatkowych konkursach gdzie mierzyli się z pytaniami zawodoznawczymi. Wszyscy zainteresowani mogli także skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych.

Dla uczestników przygotowano m. in. słodki poczęstunek, a także spotkania i ciekawe rozmowy z zawodowcami z Cechów rzemiosł oraz Wielkopolskiego Klastra Lotniczego.

Uczestnicy mogli również pod okiem opiekunów, osobiście sprawdzić się w roli zawodowców, jak np. operatora maszyn CNC, elektryka, mechanika samochodowego, ogrodnika, programisty, masażysty, florysty, czy pracownika warsztatów terapii zajęciowej.

W finałowym wydarzeniu Nocy Zawodowców 2021 na hali sportowej wzięło udział ponad 300 uczestników. Transmisję na żywo na profilu Facebook-owym jednostki z finału obejrzało blisko 1000 odbiorców.

Współorganizatorem wydarzenia była Izba Rzemieślnicza w Kaliszu.
Partnerami w realizacji wydarzenia byli:

 • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu;
 • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu;
 • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie;
 • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie;
 • Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną;
 • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wlkp.;
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Zawodowych w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu;
 • Zespół Szkół w Opatówku
 • Wielkopolski Klaster Lotniczy;
 • Leroy Merlin;
 • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu;
 • Grupa COLIAN Holding S.A.

Patronat medialny nad imprezą objęli:

Zapraszamy do obejrzenia kilku ciekawych ujęć z wydarzenia.

Zdjęcia: Andrzej Kurzyński, Bartosz Januszewski