Opublikowano

WIELKOPOLSKI FESTIWAL RZEMIOSŁA w Pleszewie za Nami!

Jako jeden z organizatorów przygotowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych ZAWODOWĄ GRĘ FESTIWALOWĄ. W zabawie wzięło udział 17 Drużyn w składach pięcioosobowych. Uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi na stoiskach wystawców Festiwalu, podczas których poznawali świat różnych zawodowców.
W Zawodowej Grze Festiwalowej zwyciężyli:
I miejsce – drużyna KOWALEW 8B – Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie
II miejsce – drużyna KUCZKÓW II – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych w Kuczkowie
III miejsce – drużyna KOWALEW 8A – Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie
W ramach Festiwalu odbyła się także przygotowana przez naszą jednostkę konferencja dotycząca POKOLENIA Z. O swoich doświadczenia z pokoleniem Z i ich podejściem do rynku pracy opowiedział Pan Tomasz Gałęzka – Prezes RIG w Kaliszu. Natomiast o wartościach i oczekiwaniach pokolenia Z zgromadzonym gościom opowiedziała dyrekcja naszego Centrum na podstawie przygotowanego przez Nas „Raportu z pogłębionej analizy potrzeb pracodawców oraz uczniów ZST w Pleszewie”.
Raport powstał w ramach projektu “Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie”, realizowanego przez Powiat Pleszewski w partnerstwie z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 93.540 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Zdjęcia – Starostwo Powiatowe w Pleszewie i CWRKDiZ w Kaliszu