Opublikowano

Warsztaty polsko-ukraińskie w ramach działań KMO

W dniach 18 i 20  kwietnia br. CWRKDiZ w Kaliszu zorganizowało i przeprowadziło zajęcia z zakresu eksperymentowania. Warsztaty miały na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności, doskonalenie kompetencji kluczowych oraz integrowanie się uczniów i dorosłych z rodzin polskich i ukraińskich.

Warsztaty prowadził Krzysztof Rosiak – fizyk, organizator i wykonawca wielu pokazów, doświadczeń i eksperymentów z fizyki dla dzieci i młodzieży w szkołach Wielkopolski. Podczas wszystkich zajęć tłumaczeniem zajmował się Vładysłav Stepanets – tłumacz języka ukraińskiego. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 18 w Kaliszu.

Adresatami działań byli uczniowie i ich rodzice z rodzin polskich i ukraińskich. W zajęciach 18 kwietnia uczestniczyły łącznie 24 osoby. W zajęciach 20 kwietnia uczestniczyło 16 osób. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani wspólnymi działaniami i deklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu inicjatywach.

Zadanie realizowane było w ramach projektu „Kluby Młodych Odkrywców oraz wspólne eksperymentowanie sposobem skutecznej integracji dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy”.

Projekt finansowany przez Fundację Deloitte z Warszawy w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.