Opublikowano

Targi Edukacyjne 2023 za Nami!

W dniach 10-12 marca po raz kolejny odbyły się Targi Edukacyjne w Poznaniu pod hasłem „Wielkopolski pociąg do edukacji”, w których czynny udział brało również Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Wspólnie z pozostałymi Centrami z województwa wielkopolskiego przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko mnóstwo atrakcji.

Przez cały czas trwania Targów dyżur pełniły osoby na stoisku informacyjno-promocyjnym gdzie m. in. promowaliśmy politykę młodzieżową UE w ramach punktu EURODESK. Dodatkowo na stoisku odwiedzający mogli się zmierzyć z pytaniami z zakresu np. „ginących zawodów”.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców cieszyły się konsultacje z doradcami zawodowymi, z których można było skorzystać przez wszystkie dni targowe.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia Targów na scenie głównej wystąpił zespół Tajna Brygada Fibigera z Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu. Następnie na stoisku uczniowie oraz nauczyciele z Technikum prezentowali kierunki kształcenia oraz zachęcali zwiedzających do spróbowania swoich sił w grze na pianinie. W kolejnych dniach w ramach działań KMO przygotowaliśmy dla zwiedzających Targi – niezwykłe pokazy naukowe z fizyki dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy przenieśli się do magicznego świata fizyki, gdzie mieli okazję obserwować spektakularne efekty eksperymentów i przekonać się, że fizyka nie jest nudna! Ostatniego dnia Targów gościliśmy na stoisku Akademię Robotyki Neuron, która odkryła przed Nami magiczny świat technologii i nauki dzięki zabawie z robotyką LEGO.