Opublikowano

NOC ZAWODOWCÓW 2020 – edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów”

Wielkimi krokami zbliżamy się do 3 edycji NOCY ZAWODOWCÓW 2020, która w tym roku odbywać się będzie całkowicie w sieci pod hasłem „Wielkopolska w sieci zawodów”.

Wydarzenie poprowadzi youtuber Wojtek Kaczmarczyk, znany z programu DO ROBOTY (https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw).

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ DZIŚ >>> http://bit.ly/NOC-ZAWODOWCOW-2020-rejestracja

REGULAMIN WYDARZENIA

PROGRAM WYDARZENIA >>> https://noczawodowcow.pl/subregion_kalisz/ 

Podczas tegorocznej NOCY ZAWODOWCÓW odbędzie się także premiera odcinka specjalnego DO ROBOTY nagranego w Kaliszu, prezentującego zawód związany z budową i strojeniem fortepianów i pianin. Wojtek Kaczmarczyk opowie także o plusach i minusach pracy w poszczególnych zawodach (swoich sił spróbował już w ponad 100!) oraz doradzi uczestnikom, w jaki sposób budować swój wizerunek w sieci, aby sprzyjał on znalezieniu pracy.

W wydarzeniu wezmą udział rzemieślnicy i pracodawcy z subregionu kaliskiego, którzy opowiedzą o tajnikach wykonywanych zawodów oraz zaprezentują widzom swoje pracownie, warsztaty – często na co dzień niedostępne. Z kolei doradcy zawodowi Centrum Wsparcia Rzemiosła i  Kształcenia Dualnego w Kaliszu udzielą wskazówek dotyczących efektywnego poszukiwania pracy.

RÓWNOLEGLE do programu głównego odbędzie się webinarium dla doradców zawodowych, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów uczniów.

godz. 17.30 – 18.15 / WEBINAR: Planowanie drogą do sukcesu – rzecz o zarządzaniu sobą w czasie (PRELEGENT: dr Joanna Kozielska – Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych)

godz. 18.15 – 19.00 / WEBINAR z zakresu różnic pokoleniowych: Jak jeszcze lepiej zrozumieć własne dziecko?  (PRELEGENT: Anna Stokowska – Fundacja Katalyst Education, Mapa Karier)

Ponadto dla wszytskich zainteresowanych przygotowaliśmy w godz. 17.30 – 19.00 AKTYWNY CZAT Z PRACODAWCAMI, którzy rozwieją wątpliwości dotyczące rekrutacji, możliwości rozwoju w czołowych firmach subregionu kaliskiego.

Podczas NOCY ZAWODOWCÓW 3.0 nie zabraknie także rywalizacji. Podobnie jak w poprzednich edycjach, drużyny uczniów i opiekunów wezmą udział w quizie pn. ZAWODOWY EXPRESS, w którym 30 najlepszych drużyn zdobędzie atrakcyjne nagrody.

Natomiast w ZAWODOWYM ROZDANIU – w którym pytania i zagadki zostaną przygotowane przez prelegentów oraz lokalnych rzemieślników – nastąpi 10 rund pytań, a prawidłowe i najszybsze odpowiedzi nagrodzimy rozdając 100 niespodzianek.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Południowej Wielkopolski, ich rodziców i opiekunów, doradców zawodowych, wychowawców i pedagogów szkolnych oraz do wszystkich zainteresowanych tematyką.

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 3.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka oraz patronatem medialnym lokalnych mediów.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z koordynatorem akcji: Panią Małgorzatą Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl