Opublikowano

Zdjęcia satelitarne w szkole – bezpłatny kurs online dla nauczycieli – zapisz się!

W imieniu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zapraszamy na BEZPŁATNY kurs online pn. „Zdjęcia satelitarne w szkole” skierowany do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zaczynających pracę ze zdjęciami satelitarnymi.

Jak przedstawić i omówić wybrane zjawiska za pomocą zdjęć satelitarnych? Jak zdobyć wiedzę, która posłuży Ci do przygotowania ciekawych zajęć lekcyjnych w oparciu o nowoczesne technologie? Zapisz się na bezpłatny kurs online, a zyskasz dostęp do wartościowych treści.

Poruszane zagadnienia są opisane prostym językiem, co sprawia, że pozornie trudne w użyciu narzędzia satelitarne mogą stać się pomocnym źródłem materiałów, przydatnych na lekcjach przyrody, geografii, fizyki, biologii, WOSu czy jęz. angielskiego.

Sam/a możesz wybrać moduł, czyli interesującą Cię część kursu i w dowolnym czasie oraz tempie, zapoznać się z jego treścią. Polecamy zacząć od pierwszych dwóch, które wyposażą Cię w umiejętności przydatne przy kolejnych omawianych tematach.

Moduł 1 – Zdjęcia satelitarne. W module pierwszym wchodzimy w świat zdjęć satelitarnych. Zaczniemy od tego, czym są satelity i po co z nich korzystać. Przejdziemy przez ich typy, żeby skończyć na podstawach fizyki stojącej za powstawaniem tych zdjęć, które będziemy w kolejnych modułach analizować.

Moduł 2 – Szukanie zdjęć. W module drugim skupimy się na narzędziu. Będzie nim przeglądarka EO Browser. Zapoznasz się z tą prostą w obsłudze przeglądarką zdjęć z przeróżnych satelitów. Wspólnie przejdziemy przez proces tworzenia filmików, obrazujących zmiany zachodzące na danym obszarze, w danym czasie.

Zapisz się! >>>https://navoica.pl/courses/course-v1:CNK+CNK_1+2021/about?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter_naucz._Mooc_Okpk_11.05.2021&fbclid=IwAR25KCW1DuVtTk3QJ87iCGcO6tDFgtoDPj0RL8f114euixm7GXDgaoObA58

Szczegóły znajdziesz tutaj >>>https://esero.kopernik.org.pl/kurs-online-zdjecia…/