Opublikowano

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Sieci Doradców Zawodowych Południowej Wielkopolski w 2023r.

Zapraszamy dyrektorów szkół, doradców zawodowych, nauczycieli, pedagogów, pracodawców na pierwsze w tym roku spotkanie on-line Sieci Doradców Zawodowych Południowej Wielkopolski, które odbędzie się w dniu 23 lutego 2023r. w godz. 16:30 – 19:00.

Celem spotkania jest przedstawienie kierunków działań oraz oferty CWRKDiZ w Kaliszu w zakresie doradztwa zawodowego w roku 2023.

W ramach doskonalenia w Sieci proponujemy Państwu udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim będzie DORADZTWO ZAWODOWE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI – WYZWANIA I POTRZEBY.

O planowaniu ścieżki zawodowej przez osoby niepełnosprawne opowie Pani Agnieszka Sukiennik z Fundacji Aktywizacja Oddział w Poznaniu. Pani Agnieszka ukończyła socjologię i psychologię na UAM w Poznaniu. Od 2017 r. jest zatrudniona w Fundacji Aktywizacja Oddział w Poznaniu jako psycholog, doradca zawodowy, pośrednik pracy. W 2021 otrzymała tytuł Idol Środowiska osób z niepełnosprawnością wzroku w Wielkopolsce. Ograniczenia spowodowane schorzeniami zastępuje możliwościami i ten rodzaj niepełnosprawności traktuje jako wartość dodaną do życia czyniąc ją dodatkowym atutem.

Temat uczniów z niepełnosprawnością jako klientów doradców zawodowych przybliży nam Pani Monika Gronowska z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Pani Monika jest psychologiem, doradcą zawodowym. Od 1993 r. pracuje z dziećmi i młodzieżą z uszkodzonym narządem słuchu oraz z zaburzeniami rozwoju mowy.

O zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością opowie nam Pan Aleksander Tomalak – inicjator i współwłaściciel firmy EDAL, produkującej artykuły spożywcze. Firma EDAL w 1998 r. uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej.

Zainteresowane tematyką osoby zachęcamy do zarejestrowania udziału w spotkaniu poprzez formularz.

LINK REJESTRACYJNY >>> https://tiny.pl/w4czw

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY!

Osoba do kontaktu:

Małgorzata Mikołajczyk

tel. 572 934 820

e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!