Opublikowano

Współpraca Centrum z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Kalisza

Miło nam poinformować, że nasze Centrum rozpoczęło współpracę z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Kalisza, które zapoczątkowane zostało poprzez spotkanie online, które odbyło się 08.03.2021r.

Na spotkaniu oprócz przedstawicieli naszego Centrum udział wzięli także przedstawiciele Wydziału Edukacji oraz reprezentanci szkół podstawowych z miasta Kalisza. Podczas spotkania omówiono problemy z jakimi  mierzą się szkoły w zakresie doradztwa zawodowego. Jako jednostka zaproponowaliśmy współpracę szkołom poprzez realizację zajęć z doradztwa zawodowego. Spotkanie doprowadziło do przygotowania i realizacji cyklu zajęć online prowadzonych przez naszych doradców zawodowych skierowanych do uczniów szkół podstawowych z miasta Kalisza.

Kolejnym efektem współpracy jest rozpoczynająca się kampania informacyjna dotycząca naboru do szkół ponadpodstawowych – branżowych i techników w Kaliszu.

Poniżej można zapoznać się z przygotowanym wspólnymi siłami informatorem zawodowym. W informatorze znajdziemy przegląd kaliskich szkół ponadpodstawowych – branżowych oraz technicznych z proponowanymi kierunkami kształcenia na nadchodzący rok szkolny 2021/2022.

W ten wygodny sposób uczniowie oraz ich rodzice/opiekunowie mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną każdej z placówek. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy podjęcie trudnej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki edukacji.  

Sprawdź >>> INFORMATOR ZAWODOWY MIASTO KALISZ 2021/2022