Opublikowano

NOC ZAWODOWCÓW 2020 – edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów”

Noc Zawodowców 2020 – edycja 3.0 „Wielkopolska w sieci zawodów” za nami. Cóż to były za emocje. Dziękujemy Wszystkim za udział w wydarzeniu i zachęcamy do zapoznania się z jego podsumowaniem.

Z uwagi na panującą sytuację tegoroczna edycja Nocy Zawodowców, która w tym roku miała swoją trzecią odsłonę, odbyła się całkowicie ONLINE pod hasłem „Wielkopolska w sieci zawodów”. Nie od dziś bowiem wiadomo, że internet jest jednym z ulubionych miejsc młodych ludzi. To tam uczą się, grają, planują strategie, ale też rozmawiają i spędzają czas. W związku z tym, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, postanowiło wybrać właśnie to miejsce na spotkanie z młodymi ludźmi i w innowacyjny sposób podpowiedzieć im jaki zawód wybrać i jak połączyć go z pasją.

Wydarzenie zostało zrealizowane na platformie ClickMeeting. Główny kanał wydarzenia śledziło ponad 570 osób.

Wydarzenie „Noc Zawodowców 2020/ subregion kaliski” promowane było również przez Centrum na Facebook-u.  Utworzone wydarzenie miało w sumie 64 931 tys. wyświetleń.

Informacja o wydarzeniu Noc Zawodowców 2020 objęła swoim zasięgiem ponad 17 tys. odbiorców. Samym przedsięwzięciem zainteresowane były głównie kobiety, które stanowiły ponad 60%.

Wydarzenie zostało w tym roku poprowadzone przez znanego youtubera, prowadzącego kanał „Do Roboty” – Wojtka Kaczmarczyka, co spotkało się z uznaniem zwłaszcza młodych odbiorców.

To właśnie w trakcie Nocy Zawodowców swoją emisję miał odcinek specjalny „Do Roboty”, który został nagrany w Kaliszu. Prowadzący w zaprezentowanym odcinku przedstawił kulisy zawodu związanego z budową i strojeniem fortepianów i pianin. Obecnie odcinek ma już ponad 100 tysięcy wyświetleń.

Wojtek Kaczmarczyk opowiedział również o plusach i minusach pracy w poszczególnych zawodach, a także doradził uczestnikom w jaki sposób budować swój dobry wizerunek w sieci. Ponadto odpowiadał na liczne pytania zadawane przez samych zainteresowanych.

Widzowie naszego wydarzenia mieli także okazję poznać Adama i Łukasza z programu USTERKA, którzy opowiedzieli, dlaczego warto iść własną drogą i jak realizować swoje pasje.

Ponadto w tegorocznej odsłonie Nocy Zawodowców mieliśmy okazję zobaczyć filmiki prezentujące konkretne zawodowy w ramach cyklu ZAWODOWY ZOOM, w którym o tajnikach zawodów opowiadali rzemieślnicy i pracodawcy z subregionu kaliskiego. Udostępnione do tej pory filmiki mają już łącznie blisko 800 wyświetleń.

Doradcy zawodowi naszego Centrum zaprezentowali w ramach cyklu POZNAJ SIEBIE m. in. jak rozpoznać swoją osobowość zawodową.

Ponad 90 osób, w tym rodzice, doradcy zawodowi, nauczyciele zawodu oraz pedagodzy, miało możliwość skorzystać z bezpłatnych webinariów na temat zarządzania sobą w czasie oraz wskazówek dotyczących tego jak rozmawiać o rynku pracy z dzieckiem aby nas słuchało.

Zainteresowani uczestnicy skorzystali także z możliwości zadawania bezpośrednio pytań przedstawicielom HR z kaliskich firm – RECO POLSKA oraz WSK „PZL-KALISZ” S.A. w ramach Czatu z pracodawcami, który śledziło 50 osób.

Na uczestników czekały także atrakcje, takie jak konkursy i quizy zawodoznawcze pn. „Zawodowy Express”, „Zawodowe Rozdanie” oraz „Zawodowy Los”, w których mogli sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć atrakcyjne upominki. W zorganizowanych konkursach nagrodzonych zostało blisko 300 uczestników.

Do głównego konkursu Nocy Zawodowców 2020 czyli „Zawodowego Expressu” zgłosiło się w sumie 81 drużyn z subregionu kaliskiego.

W ramach konkursu „Zawodowe Rozdanie” uczestnicy wydarzenia, na czacie odpowiadali na zadawane pytania, które dotyczyły treści prezentowanych w trakcie Nocy Zawodowców.

„Zawodowy Los” to zabawa w trakcie której, upominki zdobyły osoby zarejestrowane na nasze wydarzenie pod numerami, które zostały wytypowane w trakcie trwania wydarzenia przez Panią Dyrektor Dorotę Kinal z Departamentu Edukacji i Nauki UMWW w Poznaniu.

Oprócz zabawy uczestnicy w trakcie Nocy Zawodowców mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół branżowych, Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim oraz z platformą zawodoznawczą – Systemem Informacji Zawodowej (SIZ).

Z opinii wyrażonych przez uczestników wydarzenia – Noc Zawodowców 2020 spełniła ich oczekiwania oraz ocenili ją bardzo wysoko. Ponad 90% uczestników zadeklarowało chęć udziału w kolejnych odsłonach Nocy Zawodowców.

W dniu 12.10.2020 r. nastąpiła retransmisja wydarzenia na kanale YouTube CWRKDiZ w Kaliszu oraz profilu FB jednostki, dzięki czemu materiał zobaczyło kolejne ponad 1000 osób.

Poniżej przedstawiamy Wam kilka ujęć z tego niezapomnianego wydarzenia.