Opublikowano

Konferencja pn. „Lifelong learning po wielkopolsku! Kultura uczenia się przez całe życie”

Za Nami konferencja pn. „Lifelong learning po wielkopolsku! Kultura uczenia się przez całe życie”, która odbyła się 8 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzenie to stanowiło inaugurację cyklu konferencji realizowanych przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w ramach projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych” w województwie wielkopolskim.

W ramach tej inicjatywy, uczestnicy mieli okazję zgłębić tematykę kultury uczenia się przez całe życie, LLL (lifelong learning). O potrzebie realizacji projektu opowiedziały zgromadzonym gościom – Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Barbara Kwapiszewska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Założenia i cele realizacji projektu przedstawiła Magdalena Sekura-Nowicka – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Na uczestników konferencji czekało kilka merytorycznych wykładów. Zaproszeni prelegenci podzielili się z uczestnikami wydarzenia swoimi przemyśleniami i spojrzeniem na proces uczenia się przez całe życie. Wśród gości znaleźli się:

  • Maciej Jonek – Psycholog i nauczyciel akademicki /Uniwersytet Dolnośląski DSW
  • Edyta Jagodzińska-Pawluk – Menedżer, trener biznesu i praktyk zarządzania/ProUp Solutions – Ludzie. Rozwój. Efekty
  • Dorota Zawadzka  – Psycholożka i doradczyni rodzinna
  • Wojciech Strózik – Menedżer, twórca internetowy, trener/Rozwój Osobisty Dla Każdego

Gościem specjalnym naszego wydarzenia był Tomasz Organek – znany muzyk i artysta, który podzielił się z uczestnikami swoją wyjątkową drogą rozwoju i pasją do ciągłego doskonalenia się.

Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie oraz inspirującą wymianę wiedzy podczas tego ważnego wydarzenia!