Opublikowano

Zapowiedź finału NOCY ZAWODOWCÓW 2021

Już 1 października w piątek w godz. 17.00 – 20.00 w Szkolnej Hali Sportowej OLIMPIA w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej 6, będziemy świadkami 4. Finału Nocy Zawodowców, która w tym roku przebiega pod hasłem „hybrydowo-zawodowo”. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

W ramach wydarzenia organizator, którym jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, jednostka Samorządu Województwa Wielkopolskiego, przygotował wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży o charakterze promującym kształcenie zawodowe.

Jedną z aktywności jest udział uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z powiatów: kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i ostrzeszowskiego i miasta Kalisza w hybrydowej grze miejskiej pn. „Zawodowy Express”, która odgrywać się będzie od 24 do 29 września. Młodzież będzie realizować w ramach rozgrywek wizyty w zakładach rzemieślniczych, uczestniczyć w zdalnych warsztatach z doradztwa zawodowego oraz brać udział w quizie zawodoznawczym. Przez cały ten czas zespoły będą zbierać punktację, a zwycięzców poznamy właśnie podczas finału 1 października w Kaliszu. Do Gry zgłosiło się 40 zespołów 5-osobowych.

Podczas tegorocznego finału Nocy Zawodowców przygotowaliśmy niespodziankę dla uczestników wydarzenia, którą będzie koncert kaliskich artystów hip-hopowych, w tym zwycięzcy 15. Multi Art. Festivalu w Kaliszu: HADOEMa, a także artystów: MIŚKA i ACZE, przy wsparciu DJ Jury.

Z HADOEMem mogliście spotkać się podczas koncertu zespołu Bitamina i Vito Bambino na multiartowej scenie, który odbył się 4 września br.

Artyści wykonają między innymi wspólny utwór, który bezpośrednio będzie wiązał się z tematyką całego wydarzenia. Wsparcie artystyczne, filmowe i fotograficzne nad koncertem objął Bartosz Januszewski ze Studio Gabinet, który od lat związany jest z kaliską sceną hip-hopową.

Ponadto piątkowy wieczór uświetnią pokazy zawodowców, możliwość wzięcia udziału w dodatkowych konkursach, czy spotkania z doradcami zawodowymi. Dla uczestników przygotowaliśmy m. in. słodki poczęstunek od Cukierni GUCIO, a także spotkania i ciekawe rozmowy z zawodowcami z Cechów rzemiosł oraz Wielkopolskiego Klastra Lotniczego. Jednym z wystawców będzie Leroy Merlin, który także przygotował niespodziankę dla uczestników imprezy.

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wszystkich tych, który są zainteresowani wyborem właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej dla siebie lub swoich najbliższych.

Współorganizatorem wydarzenia jest Izba Rzemieślnicza w Kaliszu.
Partnerami w realizacji wydarzenia są:

 • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu;
 • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu;
 • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie;
 • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie;
 • Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną;
 • Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wlkp.;
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Zawodowych w Kaliszu;
 • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu;
 • Zespół Szkół w Opatówku
 • Wielkopolski Klaster Lotniczy;
 • Leroy Merlin;
 • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu;

Patronat medialny nad imprezą objęli:

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na fanpage’u CWRKDiZ w Kaliszu >>> https://www.facebook.com/cwrkdiz.kalisz

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy CWRKDiZ w Kaliszu pod nr tel. 62 742 44 58.