10 października podczas konferencji prasowej, zorganizowanej przez nasze Centrum zostało sfinalizowane trójstronne porozumienie o współpracy edukacyjno-zawodowej, pomiędzy naszą jednostką, Nestle Polska S.A. z siedzibą w Warszawie a Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele trzech instytucji: Pani Magdalena Góreczna – Dyrektor Fabryki Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu, Pan Sławomir Wichniarz – Kierownik ds. Technicznych Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu, Ks. dr Adam Kraska – Dyrektor Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, Pani Magdalena Sekura – Nowicka – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Pani Małgorzata Kasprzycka – Wicedyrektor Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, Pani Joanna Piekielna – Kierownik Personalny Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu, Pani Sylwia Radecka – Specjalista ds. rekrutacji i szkoleń Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu.
Celem porozumienia jest podniesienie standardów kształcenia zawodowego poprzez stworzenie klasy patronackiej. Uczniowie będą mogli zdobywać zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności wysoko cenione przez pracodawców. „To pierwszy krok w budowaniu silnej struktury kadry specjalistów w Nestle, którzy będą mogli realizować swoje pasje i talenty zgodne z wymogami rynku pracy” – podkreśliła Pani Magdalena Sekura-Nowicka – Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.
Technik robotyki to jeden z kierunków, który otwiera przed uczniami nowe możliwości. „Jesteśmy prekursorem tego kierunku w regionie. Cieszy mnie, że nasza klasa jest wyróżniona, bo dostrzegamy dynamiczne zmiany w przemyśle. Firmy coraz częściej myślą o automatyzacji, ale człowiek zawsze będzie potrzebny – zmieni się tylko struktura jego pracy” – mówił Ks. dr Adam Kraska – Dyrektor Technikum im. św. Józefa w Kaliszu.
Pani Magdalena Góreczna – Dyrektor Fabryki Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu zaznaczyła, że klasa patronacka to doskonałe połączenie teorii z praktyką. „Idziemy z duchem czasu, mamy już roboty, które uczniowie będą mogli zobaczyć i zrozumieć w praktyce. To świetny poligon dla młodych, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy” – stwierdziła.
„Wspólna wartość tego porozumienia to szansa na rozwój dla młodzieży oraz budowanie dla nich perspektyw w oparciu o nasze zakłady” – dodał Sławomir Wichniarz – Kierownik ds. Technicznych Nestle Polska S.A. oddział w Kaliszu.
Patronatem zostało objętych 32 uczniów na kierunku technik robotyki. Dzięki zawartej współpracy młodzież ma szansę zdobyć jak najlepsze doświadczenie, by po ukończeniu szkoły stać się najlepszym fachowcem.
Podpisane porozumienie to istotny krok w kierunku podniesienia jakości edukacji zawodowej oraz zwiększenia konkurencyjności uczniów na rynku pracy. Inicjatywa ta nie tylko wzbogaci ofertę edukacyjną, ale także wzmocni współpracę między edukacją a przemysłem, co jest kluczowe w dzisiejszym dynamicznym świecie.