Po wakacyjnej przerwie, 10 września odbyło się kolejne spotkanie członków Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji w Poznaniu.
Podczas spotkania Pani Magdalena Sekura-Nowicka podsumowała przebieg i wnioski z przeszłych prac WZK, następnie przedstawiła bieżący postęp w pracach nad Projektem oraz potwierdziła najważniejsze założenia na najbliższe miesiące (przeprowadzenie konkursów branżowych, Wielkopolskiego Festiwalu Zawodów oraz Nocy Zawodowców). W dalszej części wystąpienia, Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu podkreśliła dobrą drogę rozwoju pracy WZK, która zmierza do coraz wyraźniejszej wizji pracy Zespołu, jego celów i metod wypracowania nie tylko ZPU ZSU 2030, ale także funkcjonowania WZK po zakończeniu prac nad Projektem. W swoim wystąpieniu, Pani Dyrektor przekazała Członkom WZK uwagi Komisji Europejskiej co do Struktury ZPW ZSU 2030, które zastosowanie mają do województwa wielkopolskiego, a co za tym idzie, mają wpływ na kierunek działań i prac WZK.
Następnie wystąpienie miał Pan Paweł Kołakowski, Wiceprezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu przedstawił główne założenia walidacji i certyfikacji kwalifikacji rynkowych i kompetencji zawodowych, które wpisują się w działalność Krajowego Centrum
Akredytacji. W przedstawionym na wstępie rysie historycznym Członkowie WZK dowiedzieli się o genezie działalności KCA oraz idei walidacji i certyfikacji umiejętności zdobywanych nieformalnie jako odpowiedzi na pojawienie się nowej podgrupy umiejętności nazywanych rynkowymi, która
powstała w wyniku transformacji ustrojowej Polski w latach 90.
Kolejnym prelegentem spotkania była Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW w Poznaniu. W trakcie prezentacji Pani Dorota Kinal przedstawiła projekt „Czas zawodowców dla Wielkopolski” realizowany w partnerstwie z Politechniką Poznańską. W dalszej części Pani Dorota Kinal omówiła zadania projektu na które składają się zajęcia specjalistyczne w laboratoriach, staże zawodowe oraz współpraca z pracodawcami, a także wsparcie pozwalające na nabywanie kwalifikacji lub kompetencji przez nauczycieli. Ponadto projekt zakłada rozwój Systemu Zawodowcy (SZ), na który składa się Wielkopolska Sieć Edukacyjno-Gospodarcza (WSEG) i platforma system.zawodowcy.org.
W drugiej części spotkania odbyły się prace warsztatowe. Na tym posiedzeniu WZK miała miejsce druga z czterech zaplanowanych prac w podgrupach warsztatowych. Na obecnym posiedzeniu WZK zakres prac warsztatowych obejmował rozwijanie i wykorzystywanie umiejętności w miejscu pracy oraz współpracy pracodawców z edukacją formalną i pozaformalną. Efekty wypracowane w trakcie spotkania przez poszczególne zespoły zostały opracowane w zbiorczym dokumencie i udostępnione Członkom WZK.