Opublikowano

Spotkanie online „Eksperci KMO – Wielkopolska” 22.02.2021 r.

Szanowni Państwo,

  • Czy dzieci i młodzież można skutecznie zachęcić do eksperymentowania?
  • Jakie pomysły i metody badawcze stosować, by osiągnąć zamierzony sukces?
  • Za pomocą jakich ćwiczeń i metod rozwijać kompetencje i zdolności uczestników zajęć KMO?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy podczas kolejnego webinarium Eksperci KMO – tym razem z Wielkopolski.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu – Partner Regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Programu KMO, serdecznie zaprasza opiekunów KMO, nauczycieli oraz dyrektorów szkół i przedszkoli z Wielkopolski na webinarium z cyklu „Eksperci KMO”.

Webinarium odbędzie się w poniedziałek 22 lutego br., w godzinach od 17.30 do 19.00 na platformie ZOOM.

Rejestracja na spotkanie odbywa się poprzez zgłoszenie online: https://forms.gle/ccjpmkmkXqxRfAga9

Gośćmi spotkania będą doświadczeni praktycy:

Pani Małgorzata Dudeknauczycielka w Szkole Podstawowej  im. Adama Mickiewicza w Skokach – opiekunka  Klubu Młodego Odkrywcy „Archimedes”, która przedstawi dobre praktyki ze swojej pracy jako opiekun KMO, podpowie jak rozwijać kompetencje XXI w., kreatywność i twórcze myślenie. Podzieli się doświadczeniami jak efektywnie  poszerzać wiedzę uczniów z różnych dziedzin nauki, motywować do działania i rozwijać pasje.  Warto podkreślić, że Klub Młodego Odkrywcy, który prowadzi Małgorzata Dudek uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych projektach bazujących na eksperymentach.  

oraz Pani Ewa Tomczakcertyfikowany moderator design thinking i trener biznesu, która krótko przedstawi narzędzia design thinking w edukacji oraz podpowie jak pracując nad innowacyjnymi rozwiązaniami, budzić zaangażowanie uczniów i wykorzystywać potencjał interdyscyplinarnych zespołów.  Prowadząca zaproponuje  też jak rozbudzić kreatywność w grupie i inspirować zespół, by tworzył dopasowane do potrzeb i jednocześnie niesztampowe rozwiązania.

Zakres działalności Centrum Wsparcia Rzemiosła,  Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz perspektywy rozwoju współpracy z sektorem edukacji zaprezentuje Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu – Pani Magdalena Sekura-Nowicka.

Spotkanie będzie nagrywane. Osoby, które nie życzą sobie być na nagraniu prosimy, by nie włączały kamerek. Spotkanie jest bezpłatne, a zaświadczenia uczestnictwa wysyłane będą zainteresowanym osobom (należy to zgłosić w ankiecie, do której link prześlemy na koniec spotkania).

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o KMO znajdziecie Państwo na stronie >>> www.kmo.org.pl