Opublikowano

Relacja ze szkolenie „Lean Thinking w edukacji”

W siedzibie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w dniu 19 listopada 2019 r. odbyło się szkolenie pn.: „Lean Thinking w edukacji – metody systematycznego i skutecznego rozwiązywania problemów”, w którym udział wzięli dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, pedagodzy i nauczyciele. Warsztat przeprowadził Piotr Bielawski z Fundacji Lean Education z Gdańska.

Podczas szkolenia poznaliśmy skuteczne narzędzia identyfikacji i eliminacji problemów mające zastosowanie zarówno w firmach jak i w edukacji. Dowiedzieliśmy się, jak systematycznie rozwiązywać te problemy, poznaliśmy praktyczne narzędzia oraz wypracowaliśmy case study dostosowane do problemów, z którymi w szkole spotykają się nauczyciele. Nauczyliśmy się także sposobów wyboru właściwych osób do zespołów oraz organizowania ich pracy do rozwiązywania problemów.

Współpraca z Fundacją Lean Education to także program do pracy z uczniami Młody Lean Lider, w którym młodzi ludzie kształcą te kompetencje, które są najbardziej poszukiwane przez pracodawców – więcej na stronie : www.leaneducation.pl
Było to kolejne spotkanie w ramach rozwijającej się Sieci doradców południowej wielkopolski.