Opublikowano

Podsumowanie VII Festiwalu Stylu i Urody

W dniu 17 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już siódma edycja Ostrowskiego Festiwalu Stylu i Urody organizowanego przez Powiat Ostrowski i Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp. Po raz kolejny partnerem festiwalu było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Jak co roku atrakcji nie brakowało, a wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta. Tradycyjnie już można było obejrzeć prezentację kosmetyków wiodących firm w branży, bogatą ofertę salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pokazy mody i makijażu, zabiegów pielęgnacyjnych, a także skorzystać z bezpłatnych konsultacji kosmetyczek, fryzjerów i stylistów i zasięgnąć wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia.

W ramach imprezy znalazły się pokazy uczniów szkół podstawowych w ramach konkursu Młodzieżowej Akademii Mody, którego współorganizatorem było nasze Centrum.

Pokaz kolekcji ubrań oraz fryzur Młodzieżowej Akademii Mody wzbudził wiele pozytywnych emocji. Projekt ten od samego początku wspierały Pani Marszałek Marzena Wodzińska oraz Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu –Dorota Kinal, które zawsze kibicują projektom poświęconym rozwojowi kompetencji dzieci i młodzieży.

Uczniowie szkół podstawowych w ramach warsztatów zaprojektowali oraz wykonali swoją wersję białek koszulki, jak również przygotowali niezwykłe upięcia na specjalnych główkach fryzjerskich. Efekty swojej pracy młodzi uczniowie przedstawili w ramach Festiwalu na specjalnym pokazie. Następnie goście Festiwalu mieli okazję oddać swój głos na szkołę, która ich zdaniem zaprezentowała się najlepiej. Na koniec tego wydarzenia ogłoszono wyniki i wręczono specjalne nagrody, które zostały ufundowane dzięki staraniom Pani Marszałek Marzenie Wodzińskiej.

Zwiedzający, którzy przybyli na ostrowski Festiwal mieli okazję podziwiać pokazy: młodych fryzjerów, stylizacje fryzur ślubnych w wykonaniu absolwentów szkoły, upięć damskich w wykonaniu trenerów marki Goldwell,  barberskie, czyli strzyżenia i pielęgnacji zarostu męskiego oraz pokaz golenia brzytwą, florystyki ślubnej oraz makijażu.

W ramach Festiwalu odbył się Konkurs Młodych Fryzjerów na najładniejszą fryzurę. Wśród dziesięciu propozycji fryzur, Goście Festiwalu, w drodze głosowania, wybrali najpiękniejsze uczesania. Na Festiwalu działał Kącik Fryzjerski, w którym uczniowie szkoły wykonywali finezyjne fryzury najmłodszym dzieciom.

Dziękujemy Dyrektorowi ZSU w Ostrowie Wlkp. – Panu Dariuszowi Kaczmarkowi oraz Staroście Ostrowskiemu – Panu Pawłowi Rajskiemu za zaproszenie do współpracy przy tak wyjątkowym wydarzeniu.

Jesteśmy gotowi na więcej !