Opublikowano

NOC ZAWODOWCÓW 2021 edycja 4.0 „hybrydowo – zawodowo”

Rozpoczął się wrzesień, a w raz z nim przygotowania do NOCY ZAWODOWCÓW 2021. Przed Nami czwarta edycja tej inicjatywy, która odbywa się w tym samym czasie na terenie całej Wielkopolski. W tym roku planujemy połączyć działania realizowane w realu z tymi w sieci online, gdyż hasło, które przyświeca tej edycji Nocy Zawodowców 2021 brzmi „hybrydowo – zawodowo”.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy dla uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz i p. kaliskiego, p. pleszewskiego, p. jarocińskiego oraz p. ostrzeszowskiego Grę Zespołową „Zawodowy Express”. W tym roku Gra odbywać będzie się etapami w okresie pomiędzy 22 a 28 września, co pozwoli spokojnie i w bezpieczny sposób zrealizować poszczególne zadania.

W ramach Gry „Zawodowy Express” uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w konkretnych zawodach w siedzibie Pracodawców, wezmą udział w zajęciach online z zakresu doradztwa zawodowego oraz spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym online z zakresu „ginących zawodów”. Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić Nam 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

W całym wydarzeniu mogą wziąć udział Drużyny w składzie: 4 uczniów plus Opiekun. Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy po prostu rodzice/opiekunowie do dnia 17.09.2021r.

ZGŁOŚ UDZIAŁ DRUŻYNY JUŻ DZIŚ >>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DRUŻYNY

REGULAMIN WYDARZENIA >>> Regulamin NOC ZAWODOWCÓW 2021

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek – 1 października w Szkolnej Hali Sportowej „Olimpia” w Kaliszu przy ul. Rzemieślniczej 6.

Mamy nadzieję spotkać się wtedy z Uczestnikami Gry „Zawodowy Express” w realu na specjalnie przygotowanym evencie, na którym poznamy zwycięskie Drużyny tegorocznej edycji Nocy Zawodowców. Ponadto planujemy na ten dzień wiele aktywności i atrakcji m. in. pokazy zawodowców oraz koncert grupy hip-hopowej.

W przypadku wystąpienia obostrzeń związanych z pandemią, przeniesiemy finał Nocy Zawodowców do przestrzeni wirtualnej gdzie ogłosimy wyniki Gry oraz wysłuchamy koncertu online.

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

Współorganizatorem wydarzenia jest Izba Rzemieślnicza w Kaliszu. Partnerami w realizacji wydarzenia są:

  • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości Związek Pracodawców w Kaliszu
  • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu
  • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie
  • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie
  • Cech Rzemiosł Różnych w Grabowie nad Prosną

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z koordynatorem akcji: Panią Małgorzatą Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: m.mikolajczyk@cwrkdiz.kalisz.pl

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Czekamy na Drużyny, które zmierzą się z wyzwaniami Nocy Zawodowców 2021!