Opublikowano

Młodzież z OHP w Pleszewie uczy się przedsiębiorczości

Już kolejny miesiąc trwa realizacja projektu „Dobry start. Z przedsiębiorczością na TAK!”, w ramach którego młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczy się szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Dzięki współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu ze Szkołą Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży Smart Club z Kalisza młodzież ma okazję rozwijać w sobie kompetencje, które są niezbędne do tego, by radzić sobie w życiu.

Jakie konkretnie umiejętności nabywają młodzi uczestnicy kursu? Przede wszystkim rozwijają świadomość na temat swoich mocnych stron, predyspozycji zawodowych, uczą się współpracy, komunikacji, radzenia sobie z porażką, a także zarządzania sobą w czasie, tego wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów, znaczenia wartości w życiu, nastawienia na działanie, planowania a także zarządzania pieniędzmi – od ich zarobienia, po mądre nimi gospodarowanie. Zwieńczeniem projektu, który potrwa do końca maja 2020 roku jest stworzenie przez młodzież swoich firm i prezentacja ich podczas Targów Smart Biznes. Te praktyczne umiejętności, które zdobywa młodzież podczas co dwutygodniowych zajęć mają im pomóc w dobrym starcie w przyszłość.

Oprócz co dwutygodniowych zajęć młodzi ludzie mogą uczestniczyć także w dodatkowych atrakcjach. Jedną z nich było spotkanie z Zespołem PECTUS. Podczac tego wydarzenia młodzież słuchała o tym, jaką drogę przeszli bracia Szczepanik – członkowie zespołu – z  bardzo trudnego miejsca, do tego, w którym są dziś – popularni i lubiani.

Smart Club stawia na bardzo praktyczną i szerokowymiarową naukę tego wszystkiego, co pomoże młodzieży budować dobre życie. Co przygotuje ich na wyzwania rynku pracy i rozwinie tzw. kompetencje przyszłości, które będą na tym rynku wymagane.