Opublikowano

KONKURS #zostańwdomu – eksperymentuj!

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i lubisz wykonywać różne doświadczenia i eksperymenty, a jednocześnie bawi Cię nagrywanie filmów – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza oraz powiatów ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego kępińskiego i krotoszyńskiego do udziału w konkursie „#Zostanwdomu – eksperymentuj!”.

Może lubisz samodzielnie rozwiązać  zagadki lub poszukiwać wyjaśnienia dla otaczających nas zjawisk – np.:  Jak woda dociera do rośliny w łodydze? Czy w pustej butelce zawsze jest powietrze? Dlaczego ciasto rośnie jeśli dodamy proszek do pieczenia? Dlaczego skorupka jajka jest twarda? …

Na te i wiele innych pytań możecie odpowiedzieć wykonując różne doświadczenia i eksperymenty w domu, w szkole,  na podwórku… Pomyślcie co was  interesuje. Na jakie pytanie chcielibyście uzyskać odpowiedź. Przeprowadźcie doświadczenie lub  eksperyment,  nagrajcie z tego krótki film  i zgłoście do konkursu „#Zostanwdomu – eksperymentuj!”. Temat eksperymentu wybieracie samodzielnie!

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziesz tutaj

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 30 czerwca 2020 r.

Filmiki wysyłajcie na adres: konkursy@cwrkdiz.kalisz.pl 

Młodzi badacze – czekamy na Wasze zgłoszenia! Jest wiele atrakcyjnych nagród do wygrania !!!

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela: Jolanta Molenda, tel. +48 515 938 912; j.molenda@cwrkdiz.kalisz.pl