Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu

Znajdź nas na
Strona główna » Projekty » Regionalny Punkt Eurodesk

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego dołączyło do rodziny EURODESK Polska, stając się Regionalnym Punktem Informacyjnym.

Co to jest EURODESK?

Eurodesk to program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie – przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu „Erasmus+”.

Eurodesk to międzynarodowa sieć działająca w 36 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową. W Eurodesku działa ponad 1000 organizacji, w tym ponad 60 w sieci Eurodesk Polska.

Eurodesk to źródło informacji o wszystkim, co Unia Europejska oferuje młodzieży i osobom pracującym z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze, współpraca międzynarodowa – to główne obszary działalności informacyjnej.

W ramach działań EURODESK-u nasza jednostka udziela informacji osobiście w naszej siedzibie, telefonicznie i drogą elektroniczną.

Informujemy o stażach, wolontariacie i nauce za granicą. Doradzimy także w zakresie pozyskania funduszy na wymiany zagraniczne, wolontariat, inicjatywy lokalne i szkolenia.

Zachęcamy do kontaktu uczniów, studentów, szkoły, uczelnie i wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z programów takich jak Erasmus, Europejski Korpus Solidarności, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i inne.

Punkt EURODESK Kalisz działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 (w siedzibie CWRKDiZ przy ul. Nowy Świat 13 w Kaliszu). 

Kontakt
Telefon: 62 742 44 58

Telefon do konsultantów:  Gosia: +48 572 934 820 / Marta: +48 515 938 101

e-mail: kalisz@eurodesk.eu