Informacja o przystąpieniu do realizacji projektu partnerskiego 

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu informuje o przystąpieniu do realizacji projektu partnerskiego pn. „Sukces zawodowy. Nowoczesne kształcenie z Centrum” dofinansowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data rozpoczęcia realizacji projektu: 01.03.2022 r.

Uzasadnienie przyczyn przystąpienia do realizacji projektu:

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przystąpiło do realizacji projektu ze względu na możliwość podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego i dostosowanie do wymogów gospodarki i regionalnego rynku pracy, zwiększając szanse uczestników projektu na zatrudnienie.

Partner Wiodący: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu

 

Pin It

Informujemy, że w związku z sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa,

BIURO CWRKDiZ w Kaliszu jest czynne dla interesantów z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności i bezpieczeństwa.

Przed wizytą prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania:

telefoniczny - 62 742 44 58

mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bądź poprzez nasz profil na Facebooku

Pin It

 

Projekt pod nazwą „Zawody techniczne – trafny wybór” (numer wniosku: RPWP.08.03.01-30-0032/18) realizowany jest przez Diecezję Kaliską / Zespół Szkół Technicznych w partnerstwie z  Województwem Wielkopolskim / Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Przyczyny przystąpienia do projektu.

Niedostateczne dopasowanie kwalifikacji, kompetencji i umiejętności  absolwentów szkół o profilu zawodowym do aktualnych potrzeb i wymagań pracodawców, duże dysproporcje w dostępności do dobrej jakości edukacji zawodowej – szczególnie uczniów wywodzących się z terenów wiejskich , zróżnicowany poziom nauczania w zawodach deficytowych, brak specjalistycznego wyposażenia   pracowni zawodowych szkół a także  ograniczenia  materialne uczniów  to jedne z głównych problemów mających negatywny wpływ na rynek pracy w regionie. Poprzez realizację projektu wyposażymy absolwentów szkoły - przyszłych pracowników w niezbędnie kwalifikacje, kompetencje i umiejętności niezbędne w zawodach deficytowych na rynku pracy w regionie.

Okres realizacji projektu:  01.08.2019 do 31.07.2022

Pin It