Znajdź nas na

22 września 2017 odbył się po raz piąty Wielkopolski Festiwal Rzemiosła w Pleszewie.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu wspierało to przedsięwzięcie między innymi poprzez zorganizowanie konferencji "Różne spojrzenia na karierę zawodową" dedykowanej dyrektorom, nauczycielom oraz przedstawicielom samorządów i rzemiosła z naszego regionu. Gościem specjalnym i jednocześnie prelegentem konferencji był dr Henryk Jarosiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego - szkoleniowiec, ekspert w zakresie jakościowych metod diagnozy zawodowej, specjalista w doradztwie kariery. Koncepcja nowoczesnego podejścia do projektowania kariery zawodowej wśród młodzieży spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony zaproszonych gości. Kilka szkół, m.in. z Kalisza, Pleszewa i Jarocina zdeklarowało chęć podjęcia z nam współpracy w tym zakresie.

Zorganizowaliśmy także akcję plastyczną pt. "Mój wymarzony zawód", której finał odbywał się podczas festiwalu. Akcja była skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów w trzech kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik mógł w artystyczny sposób przedstawić swoją wizję zawodu, który chciałby wykonywać w przyszłości. Spłynęło ponad 100 prac z terenu południowej Wielkopolski, do ścisłego finału wytypowaliśmy 30 prac, a nagrodzonych miejsc było w sumie 9. Akcja miała na celu propagowanie edukacji zawodowej i pogłębianie wiedzy o zawodach wśród dzieci i młodzieży.

Dodatkowo każdy gość imprezy mógł odwiedzić nasze stoisko, na którym czekały gry i zabawy z zakresu edukacji zawodowej oraz bezpłatne porady doradcy zawodowego. 

 
Pin It