Znajdź nas na

Propagowanie tematyki dotyczącej zawodoznawstwa oraz zachęcenie dzieci do czytania i samodzielnego sięgania po książkę to dwa główne cele przyświecające cyklicznej inicjatywie pt. „Bajkowa Akademia Krasnala Zawodowca” zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Akcja adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i opiera się na dwóch filarach. Z jednej strony w przedszkolu pojawia się zaproszony gość – osoba znana w lokalnym środowisku, który czyta dzieciom fragment książki o zawodach. Z drugiej zaś strony doradcy zawodowi z Centrum przeprowadzają krótkie warsztaty zawodoznawcze w postaci zabawy, dzięki którym dzieci jeszcze lepiej mogą poznać siebie, swoje mocne strony i talenty.

Inauguracja tej inicjatywy odbyła się w dniu 30-08-2018 w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu „Bajkowy Świat” w Kaliszu przy ul. Babina 16. Podczas wizyty w przedszkolu gościem była Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, organu prowadzącego dla Centrum. Pani Marszałek czytając dzieciom bajkę o nauczycielu, drukarzu i ratowniku, skutecznie skupiła uwagęnajmłodszej publiczności.

 

Pin It