Znajdź nas na

"U pracodawców warto szukać osób otwartych na temat współpracy. Z doświadczenia wiem, że procedura praktyk w szkołach polskich może zniechęcać. Zazdroszczę Państwa obecności w relacjach ze szkołami i biznesem". "Gratuluję pomysłu na projekt - profeska w każdym calu".
 
To tylko niektóre z komentarzy po wystąpieniu Dyrektor CWRKDiZ - Magdaleny Sekury-Nowickiej i Artura Kowalskiego - współautora aktualizacji programu nauczania na kierunku technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu.
 
Prelekcja pn. "Jak zaktualizować program nauczania zawodu, czyli o współpracy edukacji i biznesu" na konferencji "PROJEKTOWANIE ROZWIĄZAŃ DLA EDUKACJI, czyli design thinking po polsku" była okazją do podzielenia się doświadczeniami z realizacji projektu w ramach Programu Edukacja realizowanego ze Starostwem Powiatowym w Pleszewie. Dziękujemy za zaproszenie Design Thinking w szkole:innowacje w kształceniu i usprawnienia w placówce. 
 
W ramach projektu „Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie” przeprowadzono badania wśród uczniów i pracodawców, na podstawie których zaktualizowano programy nauczania na kierunkach: technik pojazdów samochodowych oraz technik mechatronik w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie.
Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 93.540 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
 
Pin It