Znajdź nas na

Przed nami piąta edycja Nocy Zawodowców – Zawodowa Moc, która odbędzie się na terenie całej Wielkopolski. W tym roku wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.

Przygotowaliśmy dla uczniów kl. 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatów: m. Kalisz, kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego Grę Zespołową, która odbywać będzie się etapami w terminie pomiędzy 26 września a 7 października.

W ramach Gry uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w zawodach w siedzibach lokalnych Pracodawców, spróbują swoich sił w Quizie Zawodoznawczym oraz wykonają zadania w Muzeum Historii Przemysłu oraz Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Drużyny będą zdobywać punkty na każdym z etapów Gry. Suma punktów z poszczególnych części Gry pozwoli wyłonić Nam 3 zwycięskie Drużyny w każdym z powiatów.

W wydarzeniu mogą wziąć udział Drużyny w składzie: 4 uczniów plus Opiekun. Drużyny do zabawy mogą zgłaszać nauczyciele, pedagodzy, doradcy zawodowi, czy rodzice/opiekunowie do dnia 20 września 2022 roku.

ZGŁOŚ UDZIAŁ DRUŻYNY JUŻ DZIŚ >>> https://forms.gle/QG9jNXBc6e34xuja7

REGULAMIN WYDARZENIA >>> REGULAMIN NOCY ZAWODOWCÓW 2022

Finał tegorocznej Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek - 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku, ul. Szkolna 5.

Spotkamy się wtedy z Uczestnikami Gry na specjalnie przygotowanym wydarzeniu, na którym poznamy zwycięskie Drużyny Nocy Zawodowców. Ponadto planujemy na ten dzień wiele aktywności i atrakcji m.in. pokazy zawodowców oraz pokaz laserów.

PROGRAM FINAŁU

Celami inicjatywy są: popularyzacja kształcenia dualnego i zawodowego, pogłębianie wiedzy na temat różnych zawodów, a także rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

 

NOC ZAWODOWCÓW – edycja 5.0 została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka.

Organizatorem Nocy Zawodowców jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Współorganizatorami wydarzenia są:

Izba Rzemieślnicza w Kaliszu

Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza

Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Urząd Miasta Kalisza

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Starostwo Powiatowe w Pleszewie

Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie

Partnerami wydarzenia są:

Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu

Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie

Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie

Cech Rzemiosł Różnych Małej Przedsiębiorczości i Pracodawców w Grabowie nad Prosną

Cech Rzemiosł Różnych w Krotoszynie

Urząd Miejski Gminy Opatówek

 

W razie pytań prosimy o kontakt bezpośrednio z Panią Małgorzatą Mikołajczyk, tel. +48 572-934-820, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Czekamy na Drużyny, które zmierzą się z wyzwaniami Nocy Zawodowców 2022!

Pin It