Znajdź nas na

Dynamiczne zmiany zachodzące na polskim rynku pracy sprawiają, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy muszą wykazywać się coraz większą elastycznością − gotowością do podejmowania kolejnych wyzwań oraz umiejętnością dostosowania się do nowych wymagań rynku. Aby uniknąć zawodowej stagnacji, czy nawet wykluczenia z rynku pracy, pracownicy zmuszeni są zdobywać nowe kwalifikacje, a pracodawcy − szukać kandydatów z określonym zestawem kompetencji. Z pomocą przychodzi ZSK.

Dowiedz się więcej ---->>> link do materiału 1link do materiału 2link do materiału 3

Pin It

Zespół naukowców z IFTF – Institute for the Future Uniwersytetu w Phoenix – wraz z pracownikami firm, takich jak IBM czy Studio Walta Disneya przygotował raport, w którym znalazła się lista niezbędnych w 2020 roku kompetencji, które będą najważniejsze dla pracodawców.

Sprawdź jakie cechy, zdolności, umiejętności warto rozwijać ---->>> link do artykułu

Pin It

Nasze wnuki będą musiały wielokrotnie zmieniać zawód. Jeśli nie wejdzie im w nawyk efektywne uczenie się, zasilą szeregi nieproduktywnej części społeczeństwa. Chcąc uniknąć tego scenariusza, musimy wspólnie zmieniać polską szkołę – mówi Marek Metrycki, partner zarządzający Deloitte w Polsce.

Cała rozmowa w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Przeczytaj ---->>> link do artykułu

Pin It

Doradca klienta w banku, sprzedawca czy bibliotekarz to zawody, które niedługo mogą zniknąć z rynku pracy - przewidują eksperci. Pojawiają się natomiast nowe profesje, których do niedawna nie było. Wśród nich są coolhunterzy, operatorzy dronów, menedżerowie ds. social media, vlogerzy, coachowie, analitycy big data czy traffic managerowie.

Dowiedz się więcej o zawodach przyszłości ---->>> link do artykułu

Pin It

Fundacja LEAN EDUCATION realizuje swoją misję na terenie całego kraju. Dociera do coraz większej liczby beneficjentów jej programów: uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i średnich, studentów i wykładowców uczelni wyższych, a także trenerów, jurorów i dużej grupy wolontariuszy.

Więcej o działalności Fundacji w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Już nie tylko branża informatyczna wskazuje na duże zapotrzebowanie specjalistów. Dziś rynek poszukuje specjalistów również w zawodach społecznych, takich jak opiekun osoby starszej czy fizjoterapeuta. Co jeszcze będzie atrakcyjne w zawodowym świecie?

Dowiedz się więcej ---->>> link do artykułu

Pin It

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu opublikował "Barometr Zawodów 2019". Znaleźć w nim można listę zawodów deficytowych. W nich najłatwiej o pracę. Którzy specjaliści są poszukiwani i w których zawodach brakuje rąk do pracy w Wielkopolsce?

Sprawdź koniecznie ---->>> link do artykułu

Pin It

Dla rozwijania umiejętności na przyszłość najważniejsze nie są pieniądze, a stała ewaluacja swojej działalności – to jeden z wniosków, które nasuwają się po lekturze najnowszego raportu o edukacji Economist Intelligence Unit. Zawiera on ranking systemów edukacji, w którym Polska znalazła się na 27. miejscu.

Więcej w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It

Badania w edukacji - i każde inne - mają sens wówczas, gdy rzeczywiście przyczyniają się do poprawienia istniejącego stanu rzeczy. Unikamy wówczas rozdźwięku między realnym życiem, a doświadczeniami samych uczniów. To nie jest konflikt między teorią i praktyką, ale między tym, co doświadczają sami uczniowie, a tym co dzieje się w codziennym życiu. Temu służą badania w działaniu, określane jako zaangażowane. W przeciwieństwie do eksperymentu wykorzystującego głównie dane ilościowe w celu odkrycia systemu, badania zaangażowane służą jego poprawie odwołując się przede wszystkim do danych jakościowych oraz odpowiedzialności i świadomości swojej funkcji.

Dowiedz się więcej z materiału ---->>> link do artykułu

Pin It