Znajdź nas na

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym raportem - Gamma Kompetencje Przyszłości
W raporcie znajdziemy m. in.:
  • informacje o najnowszych trendach, które kształtują współczesność i rynek pracy;
  • prognozy ekspertów, które pozwalają przewidywać kierunek zmian;
  • wiedzę na temat tego, w których obszarach doszło do przesunięć, które kompetencje tracą na wartości, a które zyskują i dlaczego tak się dzieje;
  • zestawienie kompetencji, które warto rozwijać u pracowników, by zapewnić zwinność i efektywność organizacji

Link do publikacji ---->>> https://www.projektgamma.pl/strefa-wiedzy/wiki/raport-hr-2020-kompetencje-przyszlosci?fbclid=IwAR3z7s3o_pdPHIy3rd6M-4FfzRSmgJSXjMLwDYUKXVZiOFNdGQp28n0JWZQ

 

Pin It

Kogo będą szukali pracodawcy za 5 czy 10 lat? Czego warto się uczyć i kim warto zostać? Możecie być zaskoczeni, ale przyszłość rynku pracy opiera się również na zawodach dobrze nam znanych.

Szczegóły w artykule ---->>> https://poradnikpracownika.pl/-zawody-przyszlosci-kogo-bedzie-potrzebowal-rynek-pracy-za-kilka lat?fbclid=IwAR0NBRbLzlkSpYnnPBCNbNS7jll3RkS1r6OYzM1dkNl9D6BNoSbQukQPAGk

Pin It

Zachęcamy do korzystania z BANKU DOBRYCH PRAKTYK, które udostępnia Nam na swoich stronach internetowych Ośrodek Rozwoju Edukacji. Znajdziemy Tam wiele ciekawych i przydatnych materiałów w zakresie wspomagania szkół w rozwoju kompetencji kluczowych uczniów. Dostępnych jest tam ponad 100 publikacji, a co za tym idzie dobrych praktyk wykorzystanych do rozwoju uczniowskich kompetencji.

Może warto skorzystać ze skutecznych działań, które sprawdziły się w pracy innych osób? Koniecznie zajrzyjcie do zasobów tej biblioteczki!

Materiały dostępne pod linkiem: https://www.ore.edu.pl/2017/12/wspomaganie-szkol-w-rozwoju-kompetencji-kluczowych-uczniow-dobre-praktyki/

Pin It

Zapraszamy serdecznie do korzystania z oferty bezpłatnych konsultacji z doradcami zawodowymi, które odbywają się obecnie w pokoju wirtualnym.

Udostępniamy naszym Klientom możliwość skorzystania z rozmowy doradczej w tym trudnym dla nas czasie bez konieczności spotkania osobistego. Obecna sytuacja stawia przed wieloma osobami konieczność podjęcia decyzji w kierunku zmiany pracy, czy kwalifikacji.

Zatem zapraszamy nie tylko uczniów szkół podstawowych stojących przed wyborem dalszej drogi edukacyjno-zawodowej, ale również wszystkie te osoby, które po prostu chcą porozmawiać, doradzić się w kwestii swojej drogi zawodowej.

Spotkanie z doradcą odbywa sie dokładnie na tych samych zasadach jak dotychczas - Klient ma możliwość skorzystania z narzędzi, które wspomagają proces doradczy w formie testów oraz ma dostep do rozmowy z doradcą zawodowym w wybranej formie: konsultacja, doradztwo, job-coaching.

Pin It

Kochani,

Wracamy do Was ponownie z konkursem z cyklu #zostańwdomu - tym razem po raz drugi w kategorii EKSPERYMENTOWANIA.

Jako Regionalny Partner Programu KLUB MŁODEGO ODKRYWCY prowadzonego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, razem z Partnerem z Leszna - Zespołem Szkół Technicznych CKZiU, chcemy Was zarazić doświadczaniem, eksperymentowaniem, zabawą i nauką w jednym!

Akcję swoim mecenatem objął również Wielkopolski Klaster Lotniczy.

Konkurs kierujemy do uczniów szkół podstawowych, klas I-VIII.

Pin It

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w konkursie z zakresu doradztwa zawodowego pn. PLANER KARIERY „Mam tę MOC! – mój potencjał a przyszły zawód”.

W prezentacji multimedialnej uczniowie przedstawiają swój potencjał zawodowy i mocne strony, na których w przyszłości mogą zbudować karierę zawodową. W konkursie oceniane są prace uczniów, zwane PLANERAMI KARIERY.

Zobaczcie szczegóły i regulamin >>> http://www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_konkursu_PLANER_KARIERY_CWRKDIZ_Kalisz_19_10_2020.pdf 

Pin It

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstaowwych do wzięcia udziału w konkursie z zakresu doradztwa kariery pn. „Pokaż swoje mocne strony - Video CV”.

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie własnego CV w formie wideo, w którym uczestnik przedstawi w ciekawy i oryginalny sposób swoją kandydaturę  na dowolnie wybrane stanowisko pracy.

Zobaczcie szczegóły i regulamin >>> http://www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_konkursu_VIDEO_CV_CWRKDIZ_Kalisz_19_10_2020.pdf

 

 

Pin It

Szanowni Państwo,

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza do udziału w dniach 19 – 25.10.2020r. w XII Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2020.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: „DoradzaMY – zawodowo, wybieraMY – odlotowo”.

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery 2020 (OTK) jest inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań Doradców Zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu jako koordynator akcji OTK 2020 na terenie subregionu kaliskiego, zaprasza wszystkich uczniów, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, nauczycieli, pedagogów do aktywnego udziału w wydarzeniu w swoich szkołach oraz jego promocję.

Projekt OTK 2020  to doskonała okazja do zaprezentowania swoich lokalnych działań i podejmowanych aktywności, w których uczniowie i nauczyciele wykazują się inicjatywą i  kreatywnością. To element kreowania przyszłej kariery uczniów. Nie było by tych działań, gdyby nie zaangażowanie doradców zawodowych,  koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Oprócz własnych zaplanowanych działań w Państwa szkołach, zachęcamy do skorzystania z propozycji naszego Centrum.

Pin It

Miło nam potwierdzić, że do interaktywnego quizu pn. "ZAWODOWY EXPRESS", który zostanie rozegrany podcas Nocy Zawodowców 2020 już w najbliższy piątek, 2 października br., od godz. 17.00, zakwalifikowało się 87 drużyn, które w terminie regulaminowym zglosiły swój udział w zabawie.

Tutaj znajdziecie krótkie ZASADY I WSKAZÓWKI dotyczące organizacji swoich drużyn podczas wydarzenia: ZAWODOW EXPRESS - zasady i wskazówki 29.09.2020

Pin It

Organizatorem programu Młody Lean Lider jest Fundacja LEAN EDUCATION z Gdańska.
Program i konkurs mają na celu rozwijanie wśród młodzieży szkolnej kompetencji transferowalnych (Lean Thinking) określonych jako kompetencje XXI w.: komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie, praca zespołowa, przedsiębiorczość indywidualna i zespołowa, myślenie procesowe, odpowiedzialność społeczna, zarządzanie przedsiębiorstwem i procesami, zarządzanie projektami oraz wystąpienia publiczne.
Pin It