Znajdź nas na

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do wzięcia udziału w konkursie z zakresu doradztwa zawodowego pn. PLANER KARIERY „Mam tę MOC! – mój potencjał a przyszły zawód”.

W prezentacji multimedialnej uczniowie przedstawiają swój potencjał zawodowy i mocne strony, na których w przyszłości mogą zbudować karierę zawodową. W konkursie oceniane są prace uczniów, zwane PLANERAMI KARIERY.

Zobaczcie szczegóły i regulamin >>> http://www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_konkursu_PLANER_KARIERY_CWRKDIZ_Kalisz_19_10_2020.pdf 

Pin It

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstaowwych do wzięcia udziału w konkursie z zakresu doradztwa kariery pn. „Pokaż swoje mocne strony - Video CV”.

Przedmiotem Konkursu jest opracowanie własnego CV w formie wideo, w którym uczestnik przedstawi w ciekawy i oryginalny sposób swoją kandydaturę  na dowolnie wybrane stanowisko pracy.

Zobaczcie szczegóły i regulamin >>> http://www.cwrkdiz.kalisz.pl/images/Regulamin_konkursu_VIDEO_CV_CWRKDIZ_Kalisz_19_10_2020.pdf

 

 

Pin It

Szanowni Państwo,

Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza do udziału w dniach 19 – 25.10.2020r. w XII Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2020.

Hasło tegorocznej edycji brzmi: „DoradzaMY – zawodowo, wybieraMY – odlotowo”.

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery 2020 (OTK) jest inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań Doradców Zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu jako koordynator akcji OTK 2020 na terenie subregionu kaliskiego, zaprasza wszystkich uczniów, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, nauczycieli, pedagogów do aktywnego udziału w wydarzeniu w swoich szkołach oraz jego promocję.

Projekt OTK 2020  to doskonała okazja do zaprezentowania swoich lokalnych działań i podejmowanych aktywności, w których uczniowie i nauczyciele wykazują się inicjatywą i  kreatywnością. To element kreowania przyszłej kariery uczniów. Nie było by tych działań, gdyby nie zaangażowanie doradców zawodowych,  koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Oprócz własnych zaplanowanych działań w Państwa szkołach, zachęcamy do skorzystania z propozycji naszego Centrum.

Pin It

Miło nam potwierdzić, że do interaktywnego quizu pn. "ZAWODOWY EXPRESS", który zostanie rozegrany podcas Nocy Zawodowców 2020 już w najbliższy piątek, 2 października br., od godz. 17.00, zakwalifikowało się 87 drużyn, które w terminie regulaminowym zglosiły swój udział w zabawie.

Tutaj znajdziecie krótkie ZASADY I WSKAZÓWKI dotyczące organizacji swoich drużyn podczas wydarzenia: ZAWODOW EXPRESS - zasady i wskazówki 29.09.2020

Pin It

Organizatorem programu Młody Lean Lider jest Fundacja LEAN EDUCATION z Gdańska.
Program i konkurs mają na celu rozwijanie wśród młodzieży szkolnej kompetencji transferowalnych (Lean Thinking) określonych jako kompetencje XXI w.: komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie, praca zespołowa, przedsiębiorczość indywidualna i zespołowa, myślenie procesowe, odpowiedzialność społeczna, zarządzanie przedsiębiorstwem i procesami, zarządzanie projektami oraz wystąpienia publiczne.
Pin It

Wielkimi krokami zbliżamy się do 3 edycji NOCY ZAWODOWCÓW 2020, która w tym roku odbywać się będzie całkowicie w sieci pod hasłem "Wielkopolska w sieci zawodów".

Wydarzenie poprowadzi youtuber Wojtek Kaczmarczyk, znany z programu DO ROBOTY (https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw).

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ DZIŚ >>> http://bit.ly/NOC-ZAWODOWCOW-2020-rejestracja

REGULAMIN WYDARZENIA >>> Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCOW_2020_-_edycja_30.pdf

PROGRAM WYDARZENIA >>> https://noczawodowcow.pl/subregion_kalisz/ 

Pin It

Minister Edukacji Narodowej ustalił kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.

Wytyczne znajdą Państwo pod linkiem ---->>> https://www.gov.pl/web/edukacja/podstawowe-kierunki-realizacji-polityki-oswiatowej-panstwa-w-roku-szkolnym-20202021

Pin It

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i lubisz wykonywać różne doświadczenia i eksperymenty, a jednocześnie bawi Cię nagrywanie filmów – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z Kalisza oraz powiatów ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego kępińskiego i krotoszyńskiego do udziału w konkursie „#Zostanwdomu – eksperymentuj!”.

Pin It

Codzienna niepewność i dynamiczna sytuacja na świecie sprawia, że niezwykle ważna stała się elastyczność, umiejętność szybkiego reagowania na zmiany i nabywanie nowych kompetencji, które pozwolą wyjść z kryzysu obronną ręką. Pandemia spowodowała przeniesienie wielu aktywności zawodowych i edukacyjnych do sieci. Prawdziwy rozkwit przeżywa e-learning.

Sprawdź darmowe oferty warsztatów, szkoleń i kursów online ---->>> link do artykułu

Pin It

W przeciągu kilku tygodni rynek pracy totalnie zmienił swój charakter. Jest to zmiana nagła, niespodziewana, zaskakująca. Każda kolejna prognoza wskazuje na potencjalne niebezpieczeństwa i konsekwencje epidemii dla gospodarki i struktury zatrudnienia. Nie są to informacje optymistyczne. Warto zastanowić się, jakie wnioski z tej lekcji mogą wyciągnąć doradcy zawodowi.

Szczegóły w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It