Znajdź nas na

Pobierz >>> Ekspertyza zmian na rynku pracy w woj. wielkopolskim w 2020r.

Pin It

Chociaż ponad 50 proc. Polaków może pochwalić się dyplomem potwierdzającym zdobycie wyższego wykształcenia, to aż trzy czwarte przedsiębiorców nie może zrekrutować kandydatów o pożądanych kompetencjach. Nie od dziś wiadomo, że system edukacji nie tylko jest niedopasowany do potrzeb pracodawców. Mimo starań, nie jest też w stanie nadążyć za zmianami, jakie obserwujemy na rynku pracy. W rozwiązaniu tego problemu pomogą działające przy prezesie PARP Sektorowe Rady ds. Kompetencji. Rady sprawdzają się także w czasie pandemii.

Więcej w artykule ---->>> https://www.pulshr.pl/edukacja/pracownik-przyszlosci-parp-pomoze-zdobyc-kluczowe-kompetencje,77482.html?fbclid=IwAR3F0kM6OxXe39wCwDAfxCENvbxXnuARYJUhh5mQQ99ix0MvCz-R9dRcL2U

Pin It

Z wniosków, płynących z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy VMware, wynika, że praca w rozproszonym środowisku - biurze, domu, w ruchu lub w modelu hybrydowym - przynosi udowodnione korzyści biznesowe oraz związane z zaangażowaniem pracowników. Jednocześnie przywództwo i kultura biznesowa wymagają dalszych usprawnień.

Więcej informacji w materiale ---->>> https://www.pulshr.pl/wiadomosci/,77585.html?fbclid=IwAR2VYpTOGPITQrNm876hygCplY0j288gb_Q7gTMxTRsjTrhKLyLitkooxw4

Pin It

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiet, które przeprowadziliśmy wśród przedsiębiorców.

Pin It

Działy HR stanęły przed trudnym zadaniem. Konsekwencje koronawirusa sprawiły, że liczba spływających do nich CV mocno poszła w górę. To nie zawsze oznacza łatwiejsze znalezienie kandydata o odpowiednich kwalifikacjach.

Więcej w artykule ---->>> https://www.pulshr.pl/rekrutacja/rekrutacja-w-dobie-pandemii-hr-ma-pelne-rece-roboty,74661.html

Pin It

Przyszłość niektórych zawodów nie jawi się kolorowo. Z badania przeprowadzonego niedawno przez firmę Forrester wynika, że w najbliższym roku w Stanach Zjednoczonych zostanie zautomatyzowanych 10% stanowisk. Z kolei badanie McKinseya szacuje, że w ciągu kolejnej dekady automatyzacja może objąć połowę posad w tym kraju.

Sprawdź co to oznacza ---->>> link do artykułu

Pin It

Codzienna niepewność i dynamiczna sytuacja na świecie sprawia, że niezwykle ważna stała się elastyczność, umiejętność szybkiego reagowania na zmiany i nabywanie nowych kompetencji, które pozwolą wyjść z kryzysu obronną ręką. Pandemia spowodowała przeniesienie wielu aktywności zawodowych i edukacyjnych do sieci. Prawdziwy rozkwit przeżywa e-learning.

Sprawdź darmowe oferty warsztatów, szkoleń i kursów online ---->>> link do artykułu

Pin It

CWRKDiZ w Kaliszu współnie z ProUp Solution - Ludzie. Rozwój Efekty stworzyły pakiet wsparcia w postaci webinarów dla pracodawców.

Cykl webinarów "Bądź PRO! Bądź UP! Podaj rękę zmianie" skierowany jest do przedsiębiorców, szczególnie do szefów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których celem jest nie tylko zmotywowanie do działania, ale także rozwój kompetencji związanych z zarządzaniem zmianą, budowaniem zaufania wśród pracowników, czy umiejętnym delegowaniem zadań i odpowiedzialności.

W ramach całego cyklu wchodzą cztery webiary. 

Udział w webinarach jest BEZPŁATNY.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Pin It

Przedsiębiorco! Sprawdź z jakiego wsparcia możesz skorzystać w ramach przeciwdziałania skutkom epidemii COVID-19

  • Lokalnie (w swojej gminie, powiecie, mieście)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - LOKALNE (KALISZ, POWIAT KROTOSZYŃSKI)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - LOKALNE (OSTRÓW WIELKOPOLSKI)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - LOKALNE (POWIAT OSTROWSKI)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - LOKALNE (POWIAT PLESZEWSKI, KĘPNO, POWIAT KĘPIŃSKI)

  • Regionalnie (w ramach Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o., Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - REGIONALNE (SFPK Sp. z o.o., WFR Sp. z o.o., PFP)

  • Ogólnopolsko (w ramach Tarczy antykryzysowej)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - OGÓLNOPOLSKIE (WUP, PUP, ZUS, PFR, BGK)

WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - OGÓLNOPOLSKIE (PUP - TARCZA ANTYKRYZYSOWA)

 

Zachęcamy także do wypełnienia krótkiej ankiety, dzięki której będziemy w stanie opracować nową ofertę wsparcia dla Państwa >>> https://bit.ly/ankieta-dla-pracodawców-COVID19

 

Osoby do kontaktu z pracodawcami ze strony Centrum:

 

Małgorzata Mikołajczyk

tel. +48 572 934 820

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jolanta Łaźniak

tel. +48 515 938 715

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pin It

Istnieje pięć podstawowych cech odpornego przywództwa, które wyróżniają skutecznych liderów w obliczu epidemii SARS-CoV-2. Oto działania, dzięki którym mogą ograniczyć negatywne skutki kryzysu i zagwarantować, że firma czy organizacja wróci do normalnego funkcjonowania.

Szczegóły poznasz w materiale ---->>> link do artykułu

Pin It