Znajdź nas na


Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zapraszają szkolnych doradców zawodowych, pedagogów i nauczycieli zainteresowanych obszarem doradztwa zawodowego z terenu południowej Wielkopolski na konferencję edukacyjną pt. "Kuferek Zawodowy jako narzędzie wspomagające nauczycieli, wychowawców, pedagogów i doradców zawodowych”.


Termin: 28 września 2018 r.

Miejsce: Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp., ul. Wolności 12


>> PROGRAM KONFERENCJI 


W ramach konferencji proponujemy udział w wybranych warsztatach:

 • Doradztwo zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami
  Prowadzący: Jolanta Molenda – Doradca Zawodowy w CWRKDiZ w Kaliszu

  Podczas warsztatów podjęte zostaną zagadnienia dotyczące doradztwa zawodowego dla osób niepełnosprawnych. Wprawdzie praca doradcy zawodowego z osobami niepełnosprawnymi pod względem stosowanych metod, wykorzystywanych narzędzi i etapów procesu doradczego nie różni się w istotny sposób od pracy z osobami bez dysfunkcji ...to ma jednak swoją specyfikę, wymagającą specjalnego podejścia, wiedzy i przygotowania. 

 • Program zawodoznawczy – jak tworzyć, jak wdrażać?
  Prowadzący: Danuta Brzezińska - Coach współpracujący z CWRKDiZ w Kaliszu

  Warsztat będzie dotyczył wykorzystania w pracy nauczyciela proponowanego programu poznawczo-rozwojowego z zakresu doradztwa zawodowego.
  Na warsztacie zaprezentujemy scenariusze zawodowe przeznaczone dla uczniów klas IV-VI. Wykorzystane w nich ćwiczenia są przykładem na pracę z uczniami nie tylko w zakresie zawodo-poznawczym ale także rozwijającym obszary mózgu dziecka. Dla uczniów przygotowano ćwiczenia o różnej skali trudności, które ćwiczą skupienie, koncentrację i język. Na warsztacie zaprezentujemy różne zastosowania ćwiczeń i metody trenerskie pracy w grupie.

   

 • Przetestuj to! jak design thinking może wspierać doradztwo zawodowe w szkole?
  Prowadzący: Ewa Tomczak – trener współpracujący z CWRKDiZ W Kaliszu

  Uczestnicy warsztatów poznają założenia podejścia design thinking (myślenie projektowe, DT), modelowy proces pracy projektowej oraz przykłady wykorzystania tej metodyki w edukacji. Będą testować narzędzia DT, które mogą wspierać doradztwo zawodowe. Chętni otrzymają również po warsztatach wykorzystywane formularze w wersji elektronicznej do użycia w swojej codzinenej pracy.

 

>> ZAREJESTRUJ SIĘ

 

>> wydarzenie na fb

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla uczestników konferencji przygotowane będą również zaświadczenia o udziale w wydarzeniu i warsztatach.

 

 

Pin It