Znajdź nas na

Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie nagrody dla laureata konkursu „Zrób to! #zawodowo” ogłoszonego i rozstrzygniętego w grudniu 2017 przez nasze Centrum. Konkurs miał charakter internetowy i dotyczył aktywności dzieci w wieku 13-15 lat na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram. Celem akcji było zaangażowanie młodzieży w twórcze myślenie o kształceniu zawodowym, czego efektem miało być hasło promujące edukację zawodową.

Zwycięskie hasło „DOŚWIADCZENIE ZACZNIJ ZBIERAĆ – ZAWODÓWKĘ CZAS WYBIERAĆ” będzie teraz ozdabiać różne materiały i gadżety CWRKDiZ, promując kształcenie zawodowe w całej Południowej Wielkopolsce. Laureatem konkursu został Adrian Kowalski z klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 13 w Kaliszu. Podczas apelu zarówno Dyrektor szkoły Radosław Szczap, jak i Dyrektor Centrum Magdalena Sekura-Nowicka złożyli uczniowi serdeczne gratulacje i przekazali upominkowy plecak pełen skarbów, a cała klasa Adriana otrzymała pamiątkowe koszulki z emblematem szkoły oraz zwycięskim hasłem kolegi. Dodatkowo pracownicy centrum przeprowadzili dla całej klasy lekcję z zakresu doradztwa zawodowego, podczas której młodzież mogła dowiedzieć się jakim typem osobowości i temperamentu jest.

Przypominamy, że jednym z kluczowych zadań naszego Centrum jest wspieranie dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli w realizacji zadań w zakresie edukacji zawodowej poprzez organizowanie szeregu różnych inicjatyw, takich jak zajęcia kreatywności, przedsiębiorczości czy warsztaty talentów i kariery, które mają wspomagać w podejmowaniu właściwej decyzji o wyborze zawodu.

Inicjatywy takie jak ta, z pewnością będą jeszcze wiele razy podejmowane, angażując tym samym dzieci i młodzież z całego subregionu kaliskiego, za którego obsługę Centrum odpowiadamy.

Pin It