Znajdź nas na

13 - 19 listopada 2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość wśród mieszkańców całego świata. Kulminacja działań ŚTP przypada na listopad, ale organizacje zrzeszone w ramach Global Entrepreneurship Network (w tym Fundacja ŚTP) wspierają inicjatywy i wydarzenia związane z przedsiębiorczością przez cały rok.

Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wydarzenia przez nie organizowane obejmują takie tematy jak: formalnoprawne aspekty zakładania działalności gospodarczej, pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności, zarządzanie przedsiębiorstwem, współpraca nauki i biznesu … i wiele, wiele innych.

CWRKDIZ w Kaliszu aktywnie włączyło się we współorganizację tej inicjatywy na terenie południowej Wielkopolski, uruchamiając cykl wydarzeń skierowanych dla dyrektorów, uczniów szkól oraz przedstawicieli mniejszych i większych biznesów. 

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

 

13 listopada (poniedziałek)

„Przedsiębiorstwo społeczne – dobry start w zawodzie”

Miejsce: Zespół Szkół Zawodowych w Kaliszu, ul. Wąska

godz. 9.00 - 13.00

Spotkanie dla uczniów ostatnich klas szkoły z przedstawicielami Stowarzyszenia Spółdzielni Socjlanych oraz praktyków tego sposobu na biznes. Celem spotkania jest przedstawienie młodym osobom tej formy prowadzenia działalności jako sposobu na dobry start w życie zawodowe.

 

13 listopada (poniedziałek)

"Zaprojektuj to! Design thinking dla przyszłych przedsiębiorców"

Miejsce: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, ul. Południowa 62

godz. 11.00 - 15.00

Warszaty z zakresy przedsiębiorczości z wykorzystaniem elementów myślenia projektowego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem warsztatów jest nakreślenie młodych osobom wizji tworzenia biznesu z perspektywy Klienta i jego potrzeb, tak, aby zwiększyć efektywność przedsięwzięcia.

 

14 listopada (wtorek)

"Przedsiębiorczy Dyrektor Szkoły - dobre praktyki"

Miejsce: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, ul. Południowa 62

godz. 9.00 - 13.30

Konferencja skirowana do Dyektorów Szkół.Celem spotkania jest wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania jednostką oraz przybliżenie zmian wynikających z reformy oświaty jako szansy na rozwój szkoły.

 

15 listopada (środa)

"Środki unjne dla przedsiębiorstw"

Miejsce: Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska

godz. 10.00 - 13.00

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców właścicieli mniejszych firm. Celem spotkania jest przybliżenie zainteresowanycm możliwości pozyskania środków zewnętrznych na rozwój firmy.

 

16 listopada (czwartek)

"Innowacyjna Edukacja"

Miesjce: Fundacja Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Częstochowska

godz. 10.00 - 15.15

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem.

Więcej: https://www.facebook.com/events/1983268221919233/

 

Jeśli interesuje Cię udział w którymkolwiek z powyższych wydarzeń zgłoś się do nas:

telefonicznie: 62 742 44 52

mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

osobiście: Kalisz, ul. Południowa 62 (budynek Książnicy Pedagogicznej, wjazd od ul.Kordeckiego)

Zapraszamy również do odwiedzenia strony www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Pin It