Znajdź nas na

ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez 3 dni, od 10 do 12 października 2019 roku, na terenie całego świata organizowano spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać lub samemu opowiedzieć o efektach projektów Erasmus+.

W trakcie wydarzenia każdy mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu wspólnie ze szkołami, z którymi realizujemy dwa projekty: "Zawodowcy Południowej Wielkopolski otwarci na standardy europejskie" oraz "Wielkopolskie talenty na europejskim poziomie" świętowaliśmy w ramach tego wydarzenia.

Gościem wydarzenia w ZSP w Zdunach była Pani Dorota Kinal - Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Uczniowie, którzy uczestniczyli w praktykach zagranicznych w Irlandii przygotowali ciekawą prezentację multimedialną, która dotyczyła ich pobytu w Cork, miesięcznych praktyk, które odbyli oraz refleksji z wyjazdu. Prezentacja zachwyciła wszystkich zebranych, wzbudziła emocje zarówno wśród uczestników praktyk, jak i zaproszonych gości. Pani Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki w Poznaniu podziękowała młodzieży za chęć wzbogacania swojego portfolio zawodowego, otwartością, sercem i serdecznością zaskarbiając sobie przychylność młodzieży. Pani Dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu przypomniała o celach projektów realizowanych przez Centrum i ich ważności w zdobywaniu doświadczenia zawodowego, poznawaniu kultur innych krajów i doskonaleniu umiejętności językowych, zwłaszcza języka angielskiego.

Dni Erasmusa odbyły się nie tylko z ZSP w Zdunach, ale także w szkołach, które aktualnie przygotowują się do wyjazdu do Portugalii: Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz Zespole Szkół Technicznych w Kaliszu. 

Uczniowie zakwalifikowani do wyjazdu na staże w Portugalii, przygotowali spotkanie informacyjne. Gościem specjalnym w szkołach była Pani Katarzyna Nowakowska z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Zawodowego i Dualnego w Kaliszu, która przybliżyła praktyczne aspekty przebiegu zagranicznych praktyk. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawy program obejmujący: prezentacje multimedialne, konkursy z wiedzy o Portugalii, naukę piosenki, krótką lekcję języka portugalskiego, profesjonalne ulotki informacyjne oraz specjały kuchni portugalskiej.

Fotorelacja dostępna w Galerii ---->>> foto

Pin It