Znajdź nas na

W dniu 4 października na terenie trzech miast południowej wielkopolski: Kalisza, Pleszewa oraz Jarocina odbyła się druga edycja NOCY ZAWODOWCÓW 2019. 

W ramach wydarzenia około 600 uczniów z nauczycielami wzięło udział w drużynowych rozgrywkach gry miejskiej "Zawodowy Express" oraz zmagań szkolnych "Be A Master". W całym wydarzeniu wzięło udział około 1000 osób. W samą organizację przedsięwzięcia zaangażowanych było łącznie około 30 osób. Do współpracy przyłączyło się 23 pracodawców, a w samym wydarzeniu wzięło udział 49 szkół podstawkowych z rejonu działania Centrum.

Współorganizatorami wydarzenia NOC ZAWODOWCÓW 2019 – edycja 2.0 była:

  • Izba Rzemieślnicza w Kaliszu;
  • Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Partnerami w realizacji wydarzenia byli:

  • Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu;
  • Związek Rzemieślników Cechowych w Kaliszu;
  • Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie;
  • Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie;
  • Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu;
  • Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie;
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.

W ramach NOCY ZAWODOWCÓW 2019 rozegrano grę miejską „Zawodowy Express”, gdzie młodzież szkolna zmagała się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Równolegle w trakcie gry miejskiej odbywały się zmagania szkolne „Be A Master” polegające między innymi na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy, a także rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Oprócz wymienionych rozgrywek na uczestników i gości NOCY ZAWODOWCÓW 2019 czekało wiele atrakcji towarzyszących głównym zmaganiom uczniów. Swoje umiejętności prezentowali absolwenci i uczniowie szkół m. in. fryzjerzy, kosmetyczki. Zorganizowano specjalny kącik fotograficzny, gdzie każdy mógł zrobić sobie profesjonalne zdjęcie pod okiem przyszłych specjalistów od fotografii. Odbyły się także specjalne prezentacje m. in. pleszewskich barberów, którzy opowiedzieli jak wygląda z ich perspektywy zawód, który wykonują, jak również przedstawili mały pokaz swoich umiejętności. Ogromne emocje zapewnił wszystkim pokaz barmański w wykonaniu Dawida Dominiaka - finalisty Mistrzostw Świata Barmanów. Zaproszony gość opowiedział zgromadzonym o swojej pasji i o tym, jak zaczęła się jego przygoda ze sztuką barmańską. Swoje specjalne stoisko na wydarzeniu miała także firma Pratt & Whitney Kalisz – największy pracodawca branży lotniczej w Wielkopolsce. Uczestnicy imprezy mogli zapoznać się ze specyfiką zakładu oraz obejrzeć próbkę tego w czym zakład się specjalizuje.

Dla uczestników przedsięwzięcia przygotowano również poczęstunek, który został przygotowany m.in. w pracowniach gastronomicznych, które zlokalizowane są na terenie szkoły.

Fotorelacja dostępna w Galerii ---->>> foto

 

 

Pin It