Znajdź nas na

W dniu 11 października br. zainaugurowaliśmy kolejną edycję Młodzieżowych Misji Gospodarczych, tym razem w Kaliszu. MMG to autorski projekt CWRKDiZ w Kaliszu, którego koncepcję od samego początku wspiera osobiście Pani Marszałek Marzena Wodzińska.

W nieco zmienionej formie ruszyliśmy z wyzwaniem z zakresu przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego, dzięki któremu łączymy trzy strony: uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych i pracodawców.W tej edycji młodzi adepci będą zmierzać się z wyzwaniem lokalnych firm w obszarze REKRUTACJA 2025. Zespoły 5-osobowe, składające się z 3 uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz 2 mentorów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, przez kilka miesięcy będą tworzyć ciekawe rozwiązania dla takich pracodawców jak:
- Pratt & Whitney w Kaliszu
- PZL WSK w Kaliszu
- Nestle, fabryka Winiary w Kaliszu
- Reco Polska w Kaliszu

Czekają ich wyzwania w zakresie tworzenia strategii wizerunkowych w firmie (employer branding), tworzenia nowych form rekrutacji pracowników produkcyjnych, czy analizy obecnej sytuacji związanej z rozpoznawalnością marki firmy jako pracodawcy na lokalnym rynku.
W piątek odbyły się warsztaty z budowania efektywnych zespołów, wprowadzające uczestników w realizację zadań, a także spotkanie organizacyjne z opiekunami - nauczycielami i prezentacje pracodawców.

Już w marciu 2020 r. zostaną zaprezentowane prace w wykonaniu uczestników podczas regionalnej konferencji dla pracodawców poświęconej wyzwaniom HR.

Fotorelacja dostępna w Galerii ---->>> foto

Pin It