Znajdź nas na

Szanowni Nauczyciele, Kochani Uczniowie !!!

Właśnie ruszyła dziewiąta edycja konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach", który organizowany jest przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół średnich i składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli (do 16 listopada), a drugi – na przygotowaniu specjalnych, „unijnych” prac przez uczniów (do 30 listopada). Dzięki nim młodzież poznaje zagadnienia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, ale nie tylko. Po zajęciach na temat eurofunduszy uczniowie przygotowują uproszczony wniosek o dofinansowanie i prezentację w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Najlepsze zespoły młodzieżowe otrzymają atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne. Nagrody przewidziano również dla nauczycieli: I miejsce to 5 tys. zł, drugie 3 tys., a trzecie 2 tys. zł. Scenariusz lekcji wraz z pomocną prezentacją multimedialną jest dostępny poniżej w załącznikach.
Laureaci zostaną wyłonieni do 7 grudnia, i jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia nastąpi wręczenie nagród.
Konkurs daje możliwość uczniom zapoznania się z niełatwą, unijną tematyką. Będą też mieli okazję wypełnić swój pierwszy uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz poznać projekty zrealizowane z funduszy unijnych.
Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę Urzędu Marszałkowskiego, gdzie można pobrać pliki i formularze dotyczące konkursu. 

https://www.umww.pl/ix-edycja-konkursu-mlodzi-wiedza-o-funduszach

 

 

 

Pin It