Znajdź nas na

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku dobrej współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp. oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wlkp. od miesiąca listopada będziemy realizować projekt edukacyjno-zawodowy pt. „Młodzieżowa Misja Gospodarcza – przedsiębiorczy powiat ostrowski”. Wydarzenie będzie odbywać się pod patronatem przedstawicieli Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Ostrowskiego.

Młodzieżowa Misja Gospodarcza to forma aktywności zawodowej dedykowanej uczniom szkół podstawowych (klasa 7/8 oraz 3 gimnazjum), podczas której uczestnicy będą bezpośrednio angażować się rozwiązywanie realnych problemów i wyzwań lokalnych przedsiębiorców, wykazując się tym samym znajomością zawodów, przedsiębiorczą i proaktywną postawą. Misja zostanie zainaugurowana podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniu 13 listopada br., a jej zakończenie odbędzie się w kwietniu 2019 r. podczas Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wlkp.

Głównym celem, który zamierzamy osiągnąć poprzez realizację w/w projektu to.: aktywizacja młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, realizowanie przez szkoły zadań z zakresu doradztwa zawodowego, zdobywanie doświadczenia poprzez zabawę, promocja kształcenia zawodowego, wyłonienie talentów wśród uczniów szkół – potencjalnych uczniów szkół ponadpodstawowych
i pracowników w przedsiębiorstwach. Dodatkowo wszyscy uczestnicy projektu zostaną w ramach przygotowania przebadani testem predyspozycji zawodowych ze wskazaniem mapy kompetencji. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami akcji, które znajdują się w REGULAMINIE PROJEKTU >>> MMG powiat ostrowski - REGULAMIN PROJEKTU.

Wystarczy pobrać KARTĘ ZGŁOSZENIA >>> MMG powiat ostrowski - KARTA ZGŁOSZENIA wraz z załącznikami >>> MMG powiat ostrowski - RODO i MMG powiat ostrowski - OŚWIADCZENIE RODZICA przesłać ją do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z pozdrowieniami

Zespół CWRKDiZ w Kaliszu

Pin It