Znajdź nas na

OTK 2018

Szanowni Państwo,

w dniach 15 -21 października 2018 obchodziliśmy X Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasłem przewodnim tegorocznego OTK było „ Bądź architektem swojego szczęścia”.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna inicjatywa Stowarzyszenia Doradców Szkolnych  i Zawodowych RP mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu jako koordynator regionalny opracowuje raport zbiorczy z przebiegu OTK 2018 na terenie subregionu kaliskiego. Chcemy promować szkoły, w których OTK był okazją do kreowania przyszłej kariery swoich wychowanków. Nie było by tych działań, gdyby nie zaangażowanie doradców zawodowych,  koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy ciekawi różnorodności form aktywności, w których Państwa wychowankowie zostawali architektami swojego szczęścia.

Czekamy zatem na zgłoszenia szkół, w których OTK 2018 był tygodniem aktywnych działań.

Prosimy opisać swoje aktywności i sukcesy. Pomocna będzie przygotowana przez nas karta działań, w której możecie Państwo opisać to co się działo w szkołach, załączyć zdjęcia, linki, zawrzeć nazwiska organizatorów i koordynatorów szkolnych.

Niech będzie to okazja do zaprezentowania swoich lokalnych inicjatyw na tle innych szkół i wymiany dobrych praktyk. Projekt OTK  to doskonała okazja dla uczniów i nauczycieli wykazania się inicjatywą i  kreatywnością w  podejmowanych działaniach.

Dla wszystkich szkół i szkolnych koordynatorów przewidziane są podziękowania i niespodzianki.

Prosimy  Państwa o przesłania do Centrum sprawozdań ze zrealizowanych działań w swoich jednostkach edukacyjnych.

Na informacje od Państwa czekamy do 15 listopada 2018 r.  

KARTA DZIAŁAŃ do pobrania >>> Karta działań Szkoły - OTK 2018

Prosimy o przesłanie raportów ze szkół w formie elektronicznej na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Z pozdrowieniami

Zespół CWRKDiZ w Kaliszu

Pin It