Znajdź nas na

5 października 2018 r. Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego zainaugurowały w całym województwie wielkopolskim cykliczne wydarzenie - NOC ZAWODOWCÓW. Inocjatywa została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka. Patronat medialny nad kaliskim wydaniem Nocy Zawodowców objjęli: Radio Eska, portal faktykaliskie.pl oraz Magazyn Miejski.

W Kaliszu akcja przebiegła pod odsłoną terenowej gry miejskiej "Zawodowy Express", w której wzięło udział 180 uczestników z miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Do gry włączyli się uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjum wraz z opiekunami (nauczycielami, rodzicami i opiekunami).

Drużyny 6 osobowe miały za zadanie w 6 punktach kontrolnych wykonać różne zadania, po których otrzymywali naklejkę na planszę do gry. Punktami kontrolnymi były zakłady rzemieślnicze: salony fryzjerskie (ANKA i CRAZY HAIR), cukiernik (CUKIERNIA DZIADKA ROCHA), piekarnia (OLSZYNA), fotograf (FOTO-RYŚ) i warsztat samochodowy (MC MOTOR BOSCH SERVICE). Przykładowe zadania to: diagnostyka pojazdów, pompowanie koła, nakładanie nadzienia na ciastka, wyrabianie ciasta, kształtowanie chleba, wykonywanie zdjęcia grupowego, czesanie „dobierańca”, czy nakładanie wałków na włosy. Uczestnicy mogli przemieszczać się pomiędzy punktami środkami komunikacji miejskiej, rowerami lub pieszo. Każda drużyna otrzymała w pakiecie startowym bilety, płaszcze przeciwdeszczowe, napoje, słodkie batoniki, plansze do gry wraz z instrukcją oraz identyfikatory. Zaangażowanie młodzieży było niesamowite.

10 pierwszych drużyn, które w najszybszym czasie wykonały wszystkie zadania otrzymały nagrody w postaci smartwatchy i torby z gadżetami, a pozostali uczestnicy upominki.

LISTA ZWYCIĘZCÓW:

  1. Drużyna NIESAMOWITA PIĄTKA – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie (oddział gimnazjalny)
  2. Drużyna KOKANKI – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kokaninie
  3. Drużyna METEUSZ TEAM – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie (oddział gimnazjalny)
  4. Drużyna GUMISIE – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie
  5. Drużyna DRUŻYNA NR 2 – Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku
  6. Drużyna SZYBCY I WŚCIEKLI – Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu
  7. Drużyna ARTYŚCI – Szkoła Podstawowa nr 11 im. W. Bogusławskiego w Kaliszu
  8. Drużyna KINDER MAFIA – Szkoła Podstawowa w Szczytnikach
  9. Drużyna SZCZYPIORNIAKI – Szkoła Podstawowa nr 21 w Kaliszu
  10. Drużyna PUSZYSTE LAMY - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie

Nagrody wręczyła Pani Marszałek Marzena Wodzińska oraz Członkowie Zarządu Cechu Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu, skąd był start gry.

„Dziś każdy jest wygrany. To, czy ktoś przybiegł na metę pierwszy, piąty, czy ostatni nie ma dziś znaczenia. Dla mnie największe znaczenie ma to, że jesteście ludźmi zaangażowanymi, że Wam się chce, że to co robicie – robicie to z pasją. W głowie macie cel i jego realizację, a dziś pokazaliście, że potraficie swoje cele osiągać.” – mówiła Marzena Wodzińska, dziękując jednocześnie wszystkim nauczycielom, rodzicom i opiekunom, zaangażowanym w akcję.

Na mecie w Zespole Szkół Zawodowych w Kaliszu na ul. Wąskiej na młodzież czekały pyszne kanapki ufundowane przez BU'a Caffe Nieszablonowy Catering, ciepła herbata i owoce.

Było mnóstwo emocji i entuzjazmu. Wiemy na pewno, że to dopiero początek zawodowej przygody, jaką chcemy regularnie organizować dla dzieci i młodzieży z całego subregionu kaliskiego. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie znajdziecie Państwo informacje na temat bieżących aktywności Centrum.

FOTORELACJA dostępna w dziale GALERIA.

Pin It