Znajdź nas na

Marek Twain mawiał, że „Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś i ten w którym dowiedziałeś się po co” takimi słowami w miniony wtorek w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 rozpoczęła się już 2. edycja ogólnopolskiej konferencji z zakresu doradztwa zawodowego i rynku pracy, której organizatorem były Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Wielkopolski, a partnerem strategicznym Grupa OLX Praca.

Wydarzenie tym razem było organizowane w formie hybrydowej – wzięło w nim udział blisko 1000 osób, korzystając zarówno z możliwości osobistego uczestnictwa, jak i z transmisji na żywo, realizowanej przez green studio Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Tegoroczna edycja realizowana była pod nazwą „Efektywne doradztwo zawodowe i doradztwo kariery w obliczu wyzwań rynku pracy”. Przedsięwzięcie było odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szkoły, doradców zawodowych, edukatorów w zakresie braku znajomości realnego rynku pracy, procesów rekrutacyjnych, ale także i polityki personalnej w firmach.

Pin It

Pin It

Dziś odbył się II etap wielkopolskiego konkursu "Z Samorządem na TY", który skierowany jest do uczniów kl. 7-8 szkół podstawowych. 10 zwycięzców I etapu zmierzyło się z kolejnymi pytaniami z zakresu samorządu i demokracji lokalnej.

Pin It

 

Rozpoczynamy rekrutację do piątej edycji programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze (MMG). Tegoroczna edycja dedykowana jest branży mechanicznej w subregionie kaliskim.

Wezmą w niej udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z południowej Wielkopolski.

 

Pin It

Dziś odbył się I etap wielkopolskiego konkursu "Z Samorządem na TY". Znamy już 10 zwycięzców z naszego subregionu, którzy już 7 listopada o godz. 10 zmierzą się z kolejnymi pytaniami z zakresu samorządu i demokracji lokalnej.
Pin It

W miniony piątek odbyła się Gala w ramach uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Podczas wydarzenia podsumowane zostały konkursy o tytuł: "Wielkopolska Szkoła Roku" i "Wielkopolski Nauczyciel Roku". Z całego regionu nagrodzono i wyróżniono 13 placówek edukacyjnych oraz 13 nauczycieli.
Pin It

W ramach XIV OTK 2022 zapraszamy uczniów klas 7-8 szkół podstawowych z subregionu kaliskiego do udziału w konkursie „Moja przyszłość zawodowa w obiektywie”.
Pin It

W ramach XIV OTK 2022 zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu subregionu kaliskiego do udziału w konkursie „Mój przyszły zawód okiem kamery”.
Pin It

W dniach 23-25 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk) po raz kolejny odbędzie się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2022, który jest eliminacjami do międzynarodowego konkursu EuroSkills. Polscy widzowie już niedługo będą mogli lepiej poznać konkurs EuroSkills. Najbliższy konkurs po raz pierwszy zagości w Polsce we wrześniu 2023.

Pin It

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbędzie się w terminie 17-23 października 2022 r. i jest inicjatywą Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.
Celem OTK jest inspirowanie i promowanie działań doradców zawodowych na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym. W tym czasie w wielu szkołach podejmowane są aktywności promujące OTK.

Pin It