Znajdź nas na

Miło nam potwierdzić, że do interaktywnego quizu pn. "ZAWODOWY EXPRESS", który zostanie rozegrany podcas Nocy Zawodowców

2020 już w najbliższy piątek, 2 października br., od godz. 17.00, zakwalifikowało się 87 drużyn, które w terminie regulaminowym zglosiły swój udział w zabawie.

Tutaj znajdziecie krótkie ZASADY I WSKAZÓWKI dotyczące organizacji swoich drużyn podczas wydarzenia: ZAWODOW EXPRESS - zasady i wskazówki 29.09.2020

Pin It

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i – Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”. Uchwałą nr 2720 /2020 z dnia 24 września 2020 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego zatwierdził Regulamin Konkursu wraz z załącznikami stanowiącymi wniosek.

Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania. Nagroda przyznawana jest corocznie w formie finansowej i stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorstw
w województwie wielkopolskim, które stworzyły nowatorskie rozwiązania (produkty / usługi / technologie) oraz wdrożyły je w praktyce.

Dodatkowo Organizator Konkursu zapewni Laureatom Konkursu promocję w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski oraz podczas organizowanych wydarzeń o charakterze gospodarczym przez kolejny pełny rok.

Tegoroczna edycja Konkursu zakłada dwie kategorie konkursowe: Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski oraz H₂ Wielkopolska.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku (stanowiącego załącznik do Regulaminu) i przesłanie go w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2020 r.

Pochwalcie się swoimi osiągnięciami!
Serdecznie zapraszamy!

Pin It

Prezentujemy dzisiaj wyniki naszego wakacyjnego konkursu #ZawodoweWakacje.
Jakie zawody inspirowały Was podczas wakacji i dlaczego chcielibyście je wykonywać?

Pin It

Organizatorem programu Młody Lean Lider jest Fundacja LEAN EDUCATION z Gdańska.
Program i konkurs mają na celu rozwijanie wśród młodzieży szkolnej kompetencji transferowalnych (Lean Thinking) określonych jako kompetencje XXI w.: komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie, praca zespołowa, przedsiębiorczość indywidualna i zespołowa, myślenie procesowe, odpowiedzialność społeczna, zarządzanie przedsiębiorstwem i procesami, zarządzanie projektami oraz wystąpienia publiczne.
Pin It

Wielkimi krokami zbliżamy się do 3 edycji NOCY ZAWODOWCÓW 2020, która w tym roku odbywać się będzie całkowicie w sieci pod hasłem "Wielkopolska w sieci zawodów".

Wydarzenie poprowadzi youtuber Wojtek Kaczmarczyk, znany z programu DO ROBOTY (https://www.youtube.com/channel/UCF5Ug3YNz41qauWNMacdLgw).

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ JUŻ DZIŚ >>> http://bit.ly/NOC-ZAWODOWCOW-2020-rejestracja

REGULAMIN WYDARZENIA >>> Regulamin_wydarzenia_NOC_ZAWODOWCOW_2020_-_edycja_30.pdf

PROGRAM WYDARZENIA >>> https://noczawodowcow.pl/subregion_kalisz/ 

Pin It

W imieniu organizatora zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w XXII Konińskich Spotkaniach Edukacyjnych.

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów, logopedów wszystkich typów szkół i placówek na "XXII Konińskie Spotkania Edukacyjne" organizowane pod hasłem "Nauczyciel wobec wyzwań XXI wieku".

Rozpoczęcie w dniu 29 sierpnia 2020 r. o godz. 10.00.

O wydarzeniu

"XXII Konińskie Spotkania Edukacyjne" pod hasłem "Nauczyciel wobec wyzwań XXI wieku" organizowane w dogodnej dla uczestnika formule zajęć: on-line, stacjonarnej i blended learning składają się z dwóch części: wykładowej – skupionej na praktycznych doświadczeniach pracy ekspertów (pogłębienie wiedzy i doświadczenia) oraz warsztatowej – cyklu spotkań skupionych wokół praktycznych rozwiązań metodycznych (prezentacja skutecznych rozwiązań metodycznych i organizacyjnych, wykorzystanie narzędzi i metod pracy podczas pracy zdalnej). Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W programie

Część I: wykładowa, 29 sierpnia 2020 r. od godz. 10.00

  •  Otwarcie konferencji, Jarosław Jankowski, Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.
  • Jak zaprojektować skuteczny proces edukacji zdalnej?", dr hab. Marlena Plebańska, prof. UW.
  • "Pomoc psychologiczno-pedagogiczna z wykorzystaniem narzędzi TIK" oraz
  • "TIKowy niezbędnik nauczyciela XXI wieku", Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019; Jolanta Majkowska, Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku.
  • "Narzędzia pracy zdalnej w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020", Piotr Waśko, Dyrektor Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

Część II: spotkania edukacyjne z nauczycielami w formach: on-line, stacjonarnie, blended learning

Warsztaty, e-repozytoria realizowane w sierpniu i wrześniu 2020 r. uwzględniające zagadnienia w zależności od specyfiki przedmiotowej w obszarach między innymi: podstawy programowej szkół branżowych i ponadpodstawowych, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, metodyki przedmiotu, warsztatu pracy, a także kształcenia na odległość.

Szczegółowe informacje: https://cdnkonin.pl/index.php?it=2021001

Pin It

W dniach 28.09-1.10.2020 r., podczas Targów Polagra w Poznaniu, odbędzie się druga edycja krajowych eliminacji do konkursu WorldSkills, który odbędzie się we wrześniu 2021 w Szanghaju. Zawodnicy wezmą udział w 4 konkurencjach:
➡️ gotowanie,
➡️ cukiernictwo,
➡️ serwis restauracyjny
➡️ oraz carving.
 
Rekrutacja trwa!
 
Zachęcamy do wzięcia udziału.

 

Pin It

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego działających na terenie całego województwa wielkopolskiego.
 
Nie musisz mieć matury, ale możesz zdobyć zawód!
Połącz naukę z pracą zawodową.
 

 

Pin It

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiet, które przeprowadziliśmy wśród przedsiębiorców.

Pin It

W dniu 14 lipca br. odbyło się skierowane do doradców zawodowych subregionu kaliskiego seminarium regionalne on-line pn.: "Zintegrowany System Kwalifikacji w doradztwie zawodowym" zorganizowane przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie.
Pin It