Znajdź nas na

W związku z trwającymi pracami nad Strategią rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku (Strategią Wielkopolska 2030) oraz Regionalnym Programem Operacyjnym dla województwa wielkopolskiego na lata 2021-2027 (WRPO 2021+) Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do składania propozycji projektów o strategicznym znaczeniu dla Wielkopolski.

Pin It

Szanowni Państwo,

Konkurs plastyczny z zakresu doradztwa zawodowego organizowany przez Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu pt. „Zawodowy lapbook – zaprojektuj swoją przyszłość” został rozstrzygnięty.

Pin It

Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w konkursie z okazji jubileuszu 100.lecia Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z terenu Wielkopolski.

Pin It

Nowe opakowania dla produktów mlecznych, kampania budująca wizerunek atrakcyjnego pracodawcy i sposoby na dostarczenie transportu ładunku pomimo awarii to tylko wybrane rozwiązania, które powstały w pierwszej edycji
Młodzieżowych Misji Gospodarczych (MMG). Przez 3 miesiące uczestnicy tego projektu edukacyjno-zawodowego pracowali nad stworzeniem rozwiązań dla realnych wyzwań biznesowych, które postawili przed nimi przedsiębiorcy działający w powiecie ostrowskim.

Pin It

Serdecznie zapraszamy na największą  interaktywną, międzynarodową wystawę pt. Miasto Robotów, która odbędzie się w dniach 11 kwietnia 2019  - 5 maja 2019 r. w Poznaniu w Centrum Handlowym М1 przy ul. Szwajcarskiej 14.

"Miasto Robotów" to 72 najnowsze roboty z USA, Japonii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Rosji, Tesla-show, 8 stref wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, teatr robotów, urządzenie do przesuwania przedmiotów siłą umysłu oraz inne technologie przyszłości.

Informacje  szczegółowe dot. wystawy znajdują się na stronie internetowej organizatora – link do strony: http://cityofrobots.io/pl 

Zapraszamy !

Pin It

Serdecznie zapraszamy na konferencję inauguracyjną Programu Edukacja finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 

Konferencja odbędzie się  5 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Pin It

„Barometr zawodów" to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr pokazuje zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce oraz na poziomie województw.

"Barometr" jest badaniem jakościowym, realizowanym na zlecenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Powstaje osobno dla każdego powiatu w Polsce. Opiera się na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację w poszczególnych zawodach.

Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Zobacz dokładne analizy >>> https://barometrzawodow.pl 

Pin It

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz w Kaliszu mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji podsumowującej realizację projektu pt. "Badanie predyspozycji zawodowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów testem obrazkowym M. Achtnicha"

Pin It

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas IV-VII do wzięcia udziału w konkursie pt. „Zawodowy lapbook”. Organizatorami konkursu jest CWRKDiZ w Kaliszu. W konkursie mogą brać udział uczniowie z terenu Miasta Kalisza oraz powiatów: pleszewskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego oraz jarocińskiego. 

Pin It

Szanowni Państwo

Czy słyszeliście, że to polscy kryptolodzy złamali szyfry Enigmy? Byli poznańskimi matematykami. To dzięki nim wojna trwała krócej, bo alianci otrzymawszy klucze do dekryptażu, mogli dokończyć dzieła. Do lat 70.tych XIXw. nikt o tym nie wiedział. Ba! Nawet sami Brytyjczycy zdawali się o tym nie pamiętać. W Wielkiej Brytanii, właśnie powstała książka, która śmiało przywraca historii właściwy obraz. Już w piątek 1 marca, podczas Targów Edukacyjnych, nadarzy się niebagatelna okazja by spotkać się z człowiekiem, który tę książkę napisał i posłuchać wykładu na ten temat.

Pin It