Znajdź nas na

W dniu 4 października na terenie trzech miast południowej wielkopolski: Kalisza, Pleszewa oraz Jarocina odbyła się druga edycja NOCY ZAWODOWCÓW 2019. 

Pin It

W dniu 17 października w siedzibie CWRKDiZ w Kaliszu odbyło się kolejne spotkanie roboczego Zespołu ds. Edukacji Technicznej i Zawodowej w Kaliszu, którego mieliśmy przyjemność być gospodarzem.

Pin It

Szanowni Państwo,

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaprasza Państwa Szkołę do udziału w bezpłatnej akcji „Badania predyspozycji zawodowych uczniów testem obrazkowym M. Achtnicha”.

Głównym celem akcji jest uzyskanie wiedzy o skłonnościach zawodowych uczniów dokonujących wyboru szkoły ponadpodstawowej na terenie powiatów subregionu kaliskiego.

Pin It

11 października br. zainaugurowaliśmy kolejną edycję Młodzieżowych Misji Gospodarczych, tym razem w Kaliszu.
MMG to autorski projekt CWRKDiZ w Kaliszu, którego koncepcję od samego początku wspiera osobiście Pani Marszałek Marzena Wodzińska.
W nieco zmienionej formie ruszyliśmy z wyzwaniem z zakresu przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego, dzięki któremu łączymy trzy strony: uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych i pracodawców.

Pin It

Szanowni Państwo!

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego informuje o organizowanym konkursie „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050”.

Pin It

Projekt „DOBRY START. Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ NA TAK!” to nowa forma wsparcia dla młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy z Pleszewa przygotowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu przy współpracy ze Szkołą Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży Smart Club z Kalisza. Projekt jest dofinansowany z środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Inauguracja projektu odbyła się 9 października br. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Pin It

Już wkrótce II Wielkopolski Kongres Gospodarczy

Wielkopolska gospodarka należy do najsilniejszych w kraju, jednak dobra koniunktura nie odwraca uwagi przedsiębiorców i samorządów od pojawiających się na horyzoncie potencjalnych możliwości, wyzwań i zagrożeń. Dlatego w ubiegłym roku narodziła się idea organizacji Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego. W tym roku wydarzenie odbędzie się 23 września w Koninie oraz 25 września w Poznaniu.

Pin It

Wielkimi krokami zbliżamy się do realizacji drugiej edycji NOCY ZAWODOWCÓW, której głównym organizatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Już 4 października 2019 r. na terenie trzech miast: Kalisza, Pleszewa oraz Jarocina odbędzie się jedno z większych wydarzeń promujących edukację zawodową oraz rzemiosło na terenie Południowej Wielkopolski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Marka Woźniaka i odbywa się w 12 miastach województwa wielkopolskiego.

Wzorem roku ubiegłego i tym razem zostanie we wszystkich lokalizacjach rozegrana GRA MIEJSKA „Zawodowy Express”, podczas której młodzież będzie pod osłoną nocy zmagać się z konkurencjami przygotowanymi na terenie miasta w wybranych zakładach rzemieślniczych. Organizatorzy zadbali również, aby dla dzieci, które nie chcą korzystać z tej formy aktywności, zostały przygotowane inne atrakcje, stąd równolegle w trakcie gry, odbywać się będą w wybranej szkole ponadpodstawowej ZMAGANIA SZKOLNE „Be A Master” polegające między innymi na sprawdzeniu wiedzy z zakresu BHP, czy konkurencjach w udzielaniu pierwszej pomocy, a także planszówkowy zawrót głowy, czyli rozgrywanie gier planszowych z zakresu doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Pin It

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Nauczyciele

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu pragnie zaprosić Państwa do współpracy przy realizowanych przez naszą jednostkę różnych projektach i inicjatywach.

Pin It

 

Rusza druga edycja programu edukacyjno-zawodowego Młodzieżowe Misje Gospodarcze – przedsiębiorczy Powiat Kaliski. W roku szkolnym 2019/20 hasłem przewodnim będzie "REKRUTACJA 2025". Wezmą w nim udział uczniowie klas 8. ze szkół podstawowych powiatu kaliskiego. Mentorsko będą ich wspierać starsi koledzy ze szkół ponadpodstawowych.

Pin It